1. Anasayfa
  2. Anime

Demon Slayer 5. Sezon Geldi!

Demon Slayer 5. Sezon Geldi!
0

Anime dünyasında belki de en çok sevilen animelerden birisi Demon Slayer olabilir. Özellikle de son dönemlerde popülerleşen ve insanların severek takip ettiği hikâyesi ve izleyicisine sunduğu görsel şölen ile oldukça beğenilmekte. Ve seriyi takip eden anime severler özellikle de aksiyonun dorukta olduğu bu sezonda neler olduğunu merak ediyor olabilir. Sizler için tüm detaylardan bahsetmeye çalıştık, işte Demon Slayer 5. sezon sizlerle!

Demon Slayer 5. Sezonda Bizleri Neler Bekliyor?

Animasyonların yine beklentinin üstünde olduğu, yeni Hashiralarla karşılaştığımız ve güzel bir eğitim süreci ile başlayan 5. sezonda biz genel olarak aksiyon dolu sahneler bekliyor diyebiliriz.

İlk Sahne

Demon Slayer 5. Sezon

İlk sahnede karşılaştığımız Hashiralar Obanai Iguro ve Sanemi Shinazugawa, bir kaçırılma haberi üzerine tenha bir yere giderler ve orada büyük bir yapı ile karşılaşırlar. Bu yapının içine girdiklerinde birçok orta seviye şeytanlarla karşılaşan Hashiralarımız bu düşmanları kolaylıkla alt ederler fakat bir tanesi son anda kaçmayı başarır.

Bu kaçan şeytan Iguro ve Sanemi’yi 4. sezonda da gördüğümüz o boyutlar arası bir tapınak gibi görünen bir yere çeker ve bu boşluğa düşen Hashiralar neye uğradıklarını şaşırırlar. İlerleyen bölümlerde bu mekân ile daha fazla karşılaşacağız gibi duruyor.

Eğitim Sürecinin Başlangıcı

Demon Slayer 5. Sezon

Demon Slayer’in 4. sezonunun son bölümünde Nezuko’nun güneşi yendiğini ve Muzan Kibutsuji’nin bu durumdan haberdar olduğunu biliyoruz. Muzan, Nezuko’nun güneşi yendiğini öğrenince aslında aradığı şeyi bulmuştur ve derhal onu ele geçirmek ister. Hatta bu sebeple Demon Slayer 5. sezonda artık normal insanlara karşı şeytan saldırılarının azaldığı da belirtilir.

Bu durumdan haberdar olan Ubuyashiki ailesi Hashiraları toplantı yapması için bir araya getirir. Bu toplantıda Amane Ubuyashiki, Kagaya Ubuyashiki’nin artık çok hasta olduğu ve bir daha toplantılara katılamayacağını söyler ve toplantılara artık kendisinin katılacağının haberini verir. Bu haberi alan Hashiralar normal olarak çok üzülürler fakat ellerinden gelen bir şey yoktur.

Ayrıca bu toplantıda bir önceki sezonda Mitsuri Kanroji Muichiro Tokito’da görülen izler hakkında daha fazla bilgi verilir ve Hashiraların da bu konu hakkında çalışması söylenir.

Bu olaydan sonra Giyu Tomioka toplantıdan ayrılmak ister. Mekandan tam ayrılırken diğer Hashiralar itiraz etse de kendisi katılmaz ve kalan Hashiralar kendileri arasında bir eğitim planı oluşturur.

Bu eğitimde amaç herkesin dövüş becerilerini hızlı bir şekilde arttırmak ve yüksek bir seviyeyi gelmesini amaçlamaktadır. Bu sebeple emekli Hashiralar dahil herkes eğitim için seferber olur ve zorlu süreç başlar.

Tanjiro Kamado

Demon Slayer 5. Sezon

Bu eğitim sürecinde ana karakterimiz olan Tanjiro son girdiği mücadele sonrasında ağır olarak yaralanmıştır ve iyileşme sürecindedir bu nedenle maalesef eğitime hemen katılamaz. Fakat Tanjiro’nun güçlenmesi için daha özel bir eğitime girebileceğini düşünüyorum.

Tanjiro Kamado’nun Yeni Kılıcı

Demon Slayer 5. Sezon

Önceki sezonda gizemli bir şekilde ortaya çıkan kılıç artık tamamen tamir edilir ve Tanjiro’ya teslim edilir. Bu kılıç hakkında pek fazla bilgi verilmese de ortaya çıkan ilk Şeytan kesmek için kullanılan kılıçlardan birisidir. Oldukça kuvvetli ve keskin olan bu kılıç Tanjiro’nun diğer kılıçları gibi siyah bir renge sahiptir. Ayrıca Demon Sayer’in Mugen Train bölümünde ölen Rengoku’nun kılıcının tsubası da Tanjiro’nun yeni kılıcına eklenmiş gibi duruyor.

Son Sahne

Demon Slayer 5. Sezon

Son sahnede ise Ubuyashiki ailesinin kargası bir takım uğraşlar sonucu Tamoyo’nun yerini bulur ve onu konuşması için yanına davet eder. Bu teklifi alınca korkan ve bir yandan da şaşıran Tamoyo’nun ilerki bölümlerde Nezuko’yu inceleyip bir şeyler bulabileceğini düşünüyoruz.

Bonus

Demon Slayer 5. Sezon

Demon Slayer 5. sezonun bitişinde gelecek bölümün “Giyu Tomioka’nın Kederi” olacağı söylendi. Animenin ilk çıktığı zamanlar gördüğümüz ilk Hashira olan Tomioka’nın derdini herkes merak ediyordur diye düşünüyorum. Yeni bölümler geldikçe bu konuda aydınlanacağız fakat şimdilik bir yorum yapmak zor. Sizlerin bu konu hakkında bir bilgisi varsa çekinmeden paylaşabilirsiniz.

Tomioka hakkında düşünceleriniz neler? Sevdiğiniz bir karakter mi? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Demon Slayer 5. sezon hakkındaki tüm detaylar burada sona eriyor, fakat anime içeriklerini seviyorsanız sitemiz üzerindeki diğer başlıkları inceleyebilirsiniz. Ve yeni sezon hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Ayrıca bizi Telegram kanalımız üzerinden takip edip en güncel içeriklerimize hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir