İngilizce nedir??

İngilizce nedir??
0

Bizim zamanımızda yabancı dile çok önem verilmezdi 15 yaşından sonra yabancı dil öğrenmeye başladık özellikle İngilizce. Ve tabii ki de çok zorlandık. Kalıplar zamanlar kelimeler telaffuzlar bizi İngilizcede maalesef bir yerlere getirmedi ya da kendi adıma konuşursam bir yerlere gelemedim.

Şimdi ise Anne karnından başlanıyor İngilizce öğrenmeye çocuklar. Okul öncesi eğitimi İngilizce görüyorlar ilkokul bir sınıftan itibaren İngilizce görüyorlar. Tabii ki ortaokul ve lisede de yabancı dil seçeneklerinde hep İngilizce görüyorlar.

Bu yeni nesil için çok büyük bir avantaj. Pratik yapmaya gelince bazı okullarda ya da ailede sürekli İngilizce konuşulması o dilin daha iyi anlaşılması anlamına geliyor. Sosyal medyada da her şey İngilizce olduğu için çocuklar hiç zorlanmıyor lar.

Gönül ister ki dünya dilinin Türkçe olmasını ama maalesef her yerde ingilizce olduğu için ikinci dil olarak muhakkak bilmemiz öğrenmemiz ve pratik yapmamız gerekiyor. Bunun için de geç olmadan her anı değerlendirerek bir kelime dahi olsa yabancı dile ağırlık veriyorum. Yabancı dil ya da İngilizcenin daha da ileri seviyeye gelip gençlere yol göstereceğine inanıyorum herkese kolaylıklar diliyorum…

Not: Bu içerik ERCAN tarafından yazılmıştır. İhlal varsa bildirin.

Sen ne düşünüyorsun?