1. Anasayfa
  2. Anime

Berserk: Ayışığı Çocuk Kimdir ve Ondan Ne Beklemeliyiz?

Berserk: Ayışığı Çocuk Kimdir ve Ondan Ne Beklemeliyiz?
2

Yayını boyunca sayısız ara vermesine rağmen, Berserk, hayranlar arasında en çok övülen manga serilerinden biri olmaya devam ediyor. Bir fantezi ortamıyla gelen daha karanlık temaları kapsar ve hatta “Griffith yanlış bir şey yapmadı” ve “Sad Guts” gibi birkaç meme(mim) ortaya çıkardı . Ayışığı çocuk ve karakteri en ilginç karakterlerden biridir.

Berserk’in geleceği, yaratıcı Kentaro Miura‘nın Mayıs 2021’de vefat etmesi nedeniyle belirsiz kalırken, hayranlar şimdiye kadar yayınlanan 364 bölümdeki tüm bilgiler ve karakterler hakkında konuşmaya ve teoriler üretmeye devam ediyor. Ayışığı Çocuğu ve onun ana karakterlerle bağlantısı, hikayenin yazıldığı sırada kaderi sorgulanmadan önce ortaya çıkan en son büyük açıklama.

Ayışığı Çocuk – Demon Child Kökeni:

Berserk Animesi - Ayışığı Çocuk

Ayışığı Çocuğu, dolunay gecesinde beliren ve ertesi sabah ortadan kaybolan, kendini uzun, siyah saçlı, dilsiz bir insan çocuğu olarak gösteren bir varlıktır. Berserk’te ilk kez Guts, Berserk Armor‘un etkisi altına girerken görüldü. Bu zırh Guts‘un içsel karanlığına kapılmasına neden oldu.

İsminden de anlaşılacağı üzere Berserk Armor(Çıldırma Zırhı) Guts’un karanlığa gömülmesine neden oldu. Bu çocuk ortaya çıktı ve Zırh’ın Guts üzerindeki etkisini hafifletmeyi ve onu gerçeğe geri çekmeyi başardı. Casca daha sonra sahilde yürürken çocuğu bulduktan sonra, aralarında anne-oğul gibi bir ilişki vardı. Bunun nedeni, Ay Işığı Çocuğu’nun, Şeytan Çocuk olarak da bilinen doğmamış çocuğun somutlaşmış hali olmasıdır.

Demon Child, Griffith’in Casca’ya henüz Guts’un çocuğuna hamileyken saldırmasının(tecavüz etmesi) bir sonucu olarak ortaya çıktı. Sonuç, vücudundaki fetüsün kötülük tarafından lekelenmesine ve Tutulma olaylarından sonra erken doğmasına neden oldu. İblis Çocuk, bir ayin sırasında Kusursuz Dünyanın Yumurtası tarafından bulundu ve yendi; bu, ikisinin kaynaşmasına ve Griffith’in reenkarne olması için yeni, bedensel bir çocuk gemisi oluşturmasına neden oldu. Şeytan Çocuk ritüelin planlanmamış bir parçası olduğu için, bilinci hala kabın içinde bulunur – ancak büyülü yeteneklerin en güçlü olduğu dolunay sırasında ortaya çıkar ve kontrolü ele alır.

Berserk Animesi - Demon Child

Moonlight Boy‘un Berserk’in karanlık fantezi dünyasındaki rolü, Casca, Guts ve Griffith ile olan ilişkisi dışında açıklanmasa da, dizinin son savaşında önemli bir dönüm noktası olabilir. Hem Oğlan hem de Griffith aynı bedende yaşarken, kimin kontrolü ele alacağı ve hangi bilincin daha güçlü olduğu ortaya çıkabilir. Çocuk, Dünya Sarmal Ağacının dallarına binebilmek ve bir dereceye kadar astral yaratıkları kontrol edebilmek gibi sihirli yeteneklere sahiptir.

Oğlan’ın sahip olabileceği diğer yetenekler, Griffith’i kesin olarak yenmenin anahtarı olabilir. Griffith’in son zamanlardaki özverili davranışları , gemideki Ayışığı Çocuk’un varlığından etkilenmiş olabilir, bu nedenle, Berserk devam ederse bu etkinin büyük bir şekilde geri gelme olasılığı var.

Kaynak: CBR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Vay amk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir