1. Anasayfa
 2. Çizgi Roman

DeadPool 2 Rezalet Bir Film midir?

DeadPool 2 Rezalet Bir Film midir?
3

DeadPool 2, DeadPool isimli Marvel karakterinin kendi adıyla sinemaya uyarlandığı ikinci filmdir. Filmin çıkışı iki defa yapılmıştır. Birinci ve ikinci filmler arasında kayda değer çok fazla değişiklik yoktur.

DeadPool 2 filmi çoğunlukla birincisinin başarsını kullanmıştır. Buna rağmen ilk filmde ki özgünlük ikinci filmde bulunmamaktadır. İlk filmin bütçesi kısıtlı olduğundan daha az aksiyon ve görsel efekt kullanılmıştır. Buna rağmen ilk filmin başarısından ötürü ikinci filme aktarılan kaynak pek çok açıdan senaryoyu etkilemiştir. Efekt olarak yaratılmış karakterleri ekranda daha fazla görebildik.

İkinci film rezalet midir sorunun cevabı spesifik olabilir ama bence öyleydi. Birinci filmde ki espiri ve gönderme tufanı daha çok sataşmaya dönüşmüştü. DeadPool’un kendisini öldürmeye çalışması bile inanılmaz çocukça işlenmişti. Bazı konuşmaların niye var olduğunu bile anlayamadık.

Sen DC Evreninden misin? ya da Dur be Thanos gibi göndermelerin hoş olduğunu da kabul edelim. Yine de bu konuşmaların Dördüncü duvar yıkımı içinde dördüncü duvarı yıktım seviyesinde bir inceliğe sahip değildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Mükemmel görünüyor gerçekten eline emeğine yüreğine sağlık

 2. 19 Nisan 2022

  İlk filmden başarılı olmadığını kabul etsem de çoğu eleştirinize katılamayacağım. Bence halen tek başına seyir zevki yüksek ve deadpool dan beklenen şeyi veren bir film olduğunu düşünüyorum. Halihazırda çıkan diğer bir çok süper kahraman işinden iyi olduğu kesin

 3. 18 Mart 2022

  Doğru, deadpool 2 ilk filmin üzerine adam akıllı bir şey koymadı, ilk filmin intikam teması komik ve güzel işlenmesine rağmen 2. filmde bu tema romantizme kayınca insan diyor ki “Deadpool’un nasıl bir ilişkisi vardı da 2. filmin temasını romantizme kaydırabildiler?” yani açık konuşalım vannessa’nın ilk herhangi adam akıllı bir vasfı var mı?

  Yok yani çünkü bir vasfının olması demek vanessa’nın bir solo filmi olsa tek başına o filmin altından kalkabileceğin anlamına gelmektedir.

  Vanessa’nın deadpool filmlerinde bir özel gücü, özel bir işi yada zeka’sı var mı ? Yani onu “Özel” yapabilecek bir vasfı var mı ?

  Bunların hiç biri olmadığı için vanessa’nın alt yapısını kurduğu bir hikayenin de anlamı olmadığını gösteriyor bize bu film, yani dediğin gibi deadpool 2 ilk filmin üzerine cidden hiç bir şey koymamış ve sadece göndermeler, kelime oyunları ve artık alışık olduğumu saçma cinsellik ve kanlı sahnelerin karışımı olan yetişkinler izlese “bu ne ya?” diyeceği bir film serisidir deadpool serisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir