1. Anasayfa
  2. Anime

Demon Slayer: Mugen Train Filmi Neye Hizmet Ediyor?

Demon Slayer: Mugen Train Filmi Neye Hizmet Ediyor?
demon slayer filmi kapağı
0

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen, daha okunabilir ismi ile Demon Slayer: Mugen Train filmi Finished Airing tarafından 16 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan uzun metraj anime filmidir. Demon Slayer‘in tüm dünyada beklenmedik derecede ilgi görmesi sonucunda pek çok firma kolları sıvayıp aynı yapım için katkıda bulundu. AniPlex, Sueisha ve asıl sahibi Ufotable başta olmak üzere önemli yapım stüdyoları el attı. Kısacası bu filme iyi para ve alt yapı harcandı.

Demon Slayer: Mugen Train Bigli:

  • Tür: Film
  • Yayınlanma Tarihi: 16 Ekim 2020
  • Yapımcılar: Aniplex , Shueisha
  • Lisans Verenler: Aniplex of America
  • Stüdyolar: ufotable
  • Kaynak: Manga
  • Türler: Aksiyon , Tarihsel , Şeytanlar , Doğaüstü , Shounen
  • Süre: 1 saat. 56 dk.
  • Derecelendirme: K – 17+ (şiddet ve küfür)

Demon Slayer: Mugen Train Görselleri Nasıldı?

kimetsu no yaiba giriş sahnesi
Kimetsu no Yaiba Giriş Sahnesi

Filmin ilk 5 saniyesindeki çizimlerden bile birazdan izleyeceğiniz filmin kalitesini anlamak mümkündür. Ağaçlar kuşlar hatta çimenlerin dalgalanması bile ayrı ayrı özenilmiş çizimler ile dolu. Bu kadar üst seviye çizimlerin karakterlerin çizim olduğunu yüzümüze vurduğunu söylemekte fayda var.

Demon Slayer: Mugen Train filmi hakkında söyleyeceğimiz ilk şey kesinlikle çizimlerin eleştirilecek bir tarafı olmadığıdır. Ufotable genellikle üstün çizimleri ve korkunç logosu ile anılan bir anime stüdyosu olarak anılmaya devam edecek.

Demon Slayer: Mugen Train Konusu Nedir?

Bir dizi gizemli kaybolma olayları bir trenin başına bela olmaya başladıktan sonra, Demon Slayer Corps’un sorunu çözmeye yönelik birçok girişimi sonuçsuz kalır. Daha fazla zayiatı önlemek için alev sütunu Kyoujurou Rengoku tehdidi ortadan kaldırma görevini üstlenir. Ona eşlik eden, Kolordu’nun en umut verici yeni kanlarından bazıları: Tanjirou Kamado, Zenitsu Agatsuma ve Inosuke Hashibira, hepsi bu model iblis avcısının ateşli kahramanlıklarına ilk elden tanık olmayı umuyor.

Kaybolmalardan sorumlu olan şeytani güçler, onların uğursuz planını çoktan uygulamaya koyduklarından habersizdir. Bu şeytani varlığın altında, grup, gemideki iki yüz yolcuyu kurtarmak için tüm iradelerini toplamalı ve kılıçlarını çekmelidir. Kimetsu no Yaiba Filmi: Mugen Ressha-hen Tanjirou’nun zihninin en derin köşelerine iner ve kararlılığını ve göreve olan bağlılığını test eder. (Bkz: M.A.L sayfası.)

kyoujurou renkgoku sahnesi
Kyoujurou Rengoku

Demon Slayer: Mugen Train’de Neler Oldu?

Anime filmi animenin en son bıraktığı yerden ve zaman kaybı yaşanmadan devam ediyor. Tanjirou ve arkadaşları trene bindikten sonra bir süre Kyoujurou Rengoku tanıtılıyor. Animelerde ki en önemli şey yani karakter gelişimi buraya kısaca eklenmiş durumda. Seride Kyoujurou’nun ne kadar önemli bir yer edindiğini bu kısımda anlıyoruz.

Kısa bir süre sonra karakterlerimiz uykuya dalıyor ve rüyalarında en çok arzuladıkları şeyleri görmeye başlıyorlar. Tren bir şeytan tarafından ele geçirilmiş ve insanlar manipüle edilerek şeytanlara yardım etmeye ikna edilmiş durumdadır.

Tanjirou ve arkadaşlarını öldürmek ve ruhlarını yok etmek için insanlar büyülü ipler ile onlara bağlanır. Tanjirou’nun iradesi ve Nezuko’nun yardımı ile kısa süre içinde Tanjirou uyanır ve durumu kavramaya başlar.

Trenin bir şeytan ile birleştiğini ve yolcuları yemek ve arkadaşlarını öldürmek istediğini anlar. Uzun bir müddet savaştıktan sonra Tanjirou pek çok kez iradesini sonuna kadar kullanır ve sonunda Inosuke ile birlikte şeytanı öldürürler.

Ağır şekilde yaralanan Tanjirou yerde yatarken İblis birliğinden üstün bir şeytan çıkagelir. Gelen şeytan doğrudan Tanjirou’ya saldırır fakat bu saldırı Rengoku tarafından engellenir.

Regoku ve üstün şeytan uzun bir müddet savaşırlar. Sonucunda şeytan gündeş doğmadan ve yenilmeden önce ormana kaçmayı başarır. Ağır şekilde yaralanan Rengoku ise orada ölür.

Üstün İblis ve Rengoku savaşı
Üstün İblis ve Rengoku

Film Neye Hizmet Ediyor?

En baştan belirttiğimiz gibi çok yüksek bütçeli bir filmdi ve mangaya da uygundu ama normalde OVA olmaya uygun bir senaryoyu işledi. Tanjirou’nun iradesinin sınırlarını öğrendik. Savaşta üstün şeytanlara daha çok yaklaşıldığını anladık. İblis Katletme Birliğinin irade ile neler yapabileceğini anladık. Bunlar filmden öğrendiklerimiz ve oldukça güzel şeylerdi.

Şimdi de filmden neler öğrenemediğimizi daha doğrusu eleştireceğimiz olumsuz yönlerini ele alalım. Finalde gelen üstün şeytan ölse ve Rengoku’nun çabaları boşa gitmese daha iyi olmaz mıydı? Filmin adı Şeytan Tren olmasına rağmen Şeytan Tren ana kötü olsa ve final savaşına saklansa daha iyi olmaz mıydı? Filmde konuyu ilerleten bir olay olsa ve finale giden bir kaç ipucu verile daha iyi olmaz mıydı?

Tabi ki bu şekilde de oldukça güzel bir filmdi ve bu şekilde güzel bulanlar da olabilir fakat bazı eksiklerinin olduğu ortada. Kimetsu no Yaiba’yı seven birisinin kesinlikle seveceği bir yapım olmuş.

Yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir