1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Atlantis Neresidir?

Atlantis Neresidir?
dc-comics-atlantis-sehri
2

Bilgi:

Kurucusu: Kral Atlan
Şu An ki Kral: Aquaman (Artur Curry)
Şu an ki Kraliçe: Mera
Konumu: Denizaltında bilinmeyen bir yer Atlantis suyun altında bir şehirdir. Burada ki halk su altında solungaçları ile nefes alabilir. Genelde insanlardan güçlüdürler. Mümkün olduğunca kara dünyası ile iletişim kurmazlar. Teknolojileri çok gelişmiştir. Bu sayede kendilerini her daim savunabilirler. Bazen gemilere ve deniz canlılarına yardım ederler. Atlantis’in kralı Artur Curry yani Aquaman ve Atlantis’in Kraliçesi ise Mera’dır.

İlk Atlantis’in batması ile Xebel isimli bir ırk(insansı) ve Trench(yaratık) bir canavar ırkı kurulur. Aslında aynı soydan gelirler. Ama ilk Atlantisin batması ile farklı evrimsel reaksiyonlar geçirmişlerdir. Xebel ve Atlantis insansıdır. Hatta Aquaman’ın karısı ve Atlantis’in Kraliçesi Mera Xebel ırkındandır.

Atlantis Orijin

Yüzlerce yıl önce Atlantis dünyanın en büyük ve güçlü devletiydi. Atlantisin mimarı ve kralı olan Atlan tarafından yönetiliyorlardı. Atlan zeki ve güçlü bir adamdı diğer kadim ırklarla birleşerek küresel bir devlet kurmayı amaçlıyordu. Kadim kum ırkı ve kara insanlarının bir kısmını toplamıştı bile.   Atlan’ın kardeşi olan Orin bu politikanın Atlantis’in saflığını bozduğuna inanıyordu. Bu sebepten darbe ile başa geçmeye çalıştı. Darbe çatışmalarında Kral Atlan’ın karısı ve çocukları öldüler. Kral Atlan kaçtı ve saklandı. Yıllarca kadim kumları kullanarak çalıştı ve yedi adet kutsal emanet yarattı. Bunlardan birisi de Aquaman’ın zıpkını.    İntikam için dömdüğünde barış için dönmemişti ve şehri bir gecede batırıp suyun altına gönderdi. 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Denizin Altında, bu espiriyi yaptırdınız bana :D

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir