1. Anasayfa
 2. Çizgi Film

Ben 10 İzleme Sırası

Ben 10 İzleme Sırası
Ben 10 : Omniverse
2

Ben 10, Türkiye’nin en popüler anime serilerinden birisidir. Klasik Ben 10 ‘un ilk yayınlanmasından bu yana birkaç seri daha çıkarmıştır. Genel itibariyle de Ben 10 serisine başlayacak izleyiciler en doğru sıranın ne olduğunu öğrenmek ve doğru bir sırayla bu evrene girmek isteyebilmektedir.

Ben 10 izleme sırası bu evrene yeni giriş yapacaklar için önemli bir yere sahiptir. İşte Ben 10 izleme sırası şu şekildedir:

 1. Ben 10 (Klasik Seri)
 2. Ben 10 Zamana Karşı (Film)
 3. Ben 10 Tüm Uzaylıları Yok Et (Film)
 4. Ben 10 Uzaylı Kovanı (Film)
 5. Ben 10 Alien Force (Uzaylı Gücü)
 6. Ben 10 Ultimate Alien (Üstün Uzaylı)
 7. Ben 10 Omniverse (Birleşik Evren)
 8. Ben 10 Reboot (Yeniden)

Ben 10 (Klasik Seri)

Ben 10
Ben 10

İlk olarak çıkmış olan Ben 10 serisidir. Toplama 52 bölümden oluşmaktadır. Ben’in saati ilk bulduğu zamanı ve yaşadıklarını anlatır. En popüler ve karakteri bizlere sevdiren seri olarak bilmekteyiz. Sınırlı karaktere sahip olsa da her bir bölüm birden fazla karakterlerle düşmanlar arasındaki çatışmalarına tanıklık etmekteyiz.

Ben 10 Zamana Karşı (Film)

Ben 10 Zamana Karşı
Ben 10 Zamana Karşı

Ben 10 serisinin ilk canlı filmidir. Bu filmde Ben’in saati buluşu değil onun yerine bir macerası anlatılmıştır. Ben’in Gelecekten bir versiyonu olan Eon’a karşı savaşılmıştır.

Ben 10 Uzaylı Kovanı (Film)

Ben 10 Uzaylı Kovanı
Ben 10 Uzaylı Kovanı

Ben ‘in gençliğini konu alan Alien Force zamanlarında ki halini anlatan filmidir. Bu film’in önceki filmin ardından izlenmesinin faydası vardır. Kötü karakter Ben ‘in çocukluk arkadaşı Elena’nın babasıdır.

Ben 10 Tüm Uzaylıları Yok Et (Film)

Ben 10 Tüm Uzaylıları Yok Et
Ben 10 Tüm Uzaylıları Yok Et

Ben 10 ‘un animasyon filmidir.

Ben 10 Alien Force (Uzaylı Gücü)

Ben 10 Alien Force
Ben 10 Alien Force

Ben’in gençliğinin anlatıldığı ilk çizgi filmdir. Ben büyümüş ve saati çıkarmıştır. Normal hayatına devam etmeye çalışmaktadır. Toplam 46 bölümdür. Üstün Irk isimli bir uzaylı ırkının tüm evreni tehdit etmesinin ardından Ben göreve geri dönmüştür.

Ben 10 Ultimate Alien (Üstün Uzaylı)

Ben 10 Ultimate Alien
Ben 10 Ultimate Alien

Ben’in saati omnitrix bir önceki seri olan Alien Force ‘nin finalinde yok edilmiştir. Ben artık Albedo’nun yaptığı Ultimatrix’i takmaktadır. Bununla birlikte Ben Her uzaylının ultimate yani en üstün haline dönüşebilmektedir. Toplam 52 bölümdür.

Ben 10 Omniverse (Birleşik Evren)

Ben 10 Omniverse
Ben 10 Omniverse

Ben’in maceralarının bir sonra ki durağıdır. Ultimate Alien serisinin finalinden devam etmektedir. Ben’in ilk saati aldığı güne kadar ki pek çok olaya değinilmiştir. Çizim anlamında daha genç görünse de aslında daha yaşlıdır. Toplamda 80 bölümdür.

Ben 10 Reboot (Yeniden)

Ben 10 Reboot
Ben 10 Reboot

Ben 10 evreninin temiz bir şekilde yeniden ele alındığı seridir. Adından da anlaşılacağı üzere olaylar sıfırdan başlamaktadır. Yeniden izlemek isteyenler için eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. 25 Temmuz 2023

  Teşekkürler hocam ellerinize sağlık artık soğru bir şekilde başlayabilirim :)

 2. ben10 gençlere ve çocuklara başarıyla hitap ederken ben10 reboot hem genç takipçileri üzmüş sadece çocuklara hitap etmiş hemde önceki serilerde gördüğümüz uzaylıların ağırlıklarını yerlebir etmiştir. Ek olarak eklenmemiş “Ben 10: 10.010” adlı bir reboot filmi var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir