1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Blogger Nedir?

Blogger Nedir?
blogger-logo
1

23 Ağustos 1999 tarihinde Pyra Labs tarafından kurulmuş bir blog sistemidir. İnternetde ki ilk blog sistemi olma özelliğine de sahip olan blogger 2 Milyon kayıtlı kullanıcıya sahiptir.

Blogger el değiştirip Google’a satıldıktan sonra bütün Google hizmetleri ile entegre çalışmaya başladı. Ücretsiz olma özelliğini koruyan blogger zamanla arayüz ve tema iyileştirmeleri aldı.

Blogger da bir blog açabilmek için @gmail.com uzantılı bir e postaya sahip olmanız gerekmektedir. Eğer böyle bir e postaya sahipseniz her e posta için 100 ücretsiz blog açabilirsiniz.

Blogger da açtığınız bir blogda ister Google Adsense ister başka bir reklam sağlayıcıdan reklam yayınlayabilir ve kar elde edebilirsiniz. Google bu kardan bir pay beklemez.

Blogger’a günde ortalama 18.000.000 ziyaretçi girişi olmaktadır. Bu sistemin dünyanın en büyük arama motoru ile entegre çalışması çok büyük bir avantajdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Blogger hakkında çok güzel bilgilendirici bit yazı olmuş gerçekten kafamdaki bütün sorular cevaplandı emeğine sağlık 👏🏻

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir