1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

DC Evreninin Sınırları

DC Evreninin Sınırları
2

DC evreni genel evren tanımının dışında kalan bir yapıya sahiptir. Örneğin Marvel de hemen hemen her şey sonsuzken DC eveninde paralel evren sayısı, sınırı ve dışı vardır.

Sınırları:

DC evreni adı “Kayna Duvarı” olan bir duvar ile çevrilidir. Bu duvar tüm boyut ve zamanlarda aynı yerde durur. Aşmak ya da geçmek mümkün değildir. Bu duvarın arkasına ancak bir-iki kişi geçebildi ama onlar da ne olduğunu anlatmadı.

Duvara dokunan herkes duvarın bir parçası haline geldi. New Genesis isimli tanrı ırkı bu duvara tapınır.

dc comics'in kaynak duvarı

Paralel Evrenler:

DC evreninde toplamda 52 paralel evren vardır. Eskiden daha fazlaydı ama New 52 isimli seri ile belli bir düzene bindirildi. Bu sıralamada 1. numaralı evren bizimkisidir bu yüüzden önemli olaylar burada geçer.

Aynı seride yaşamın kaynağı ve İlk fenerin dünyada olduğu söylenir. Bu yüzden büyük olaylar hep dünyada geçer. Bu evrensel olayları dünyaya bağlamak için oldukça iyi bir fikir.

DC Çöplüğü:

DC de unutulan ve kaybolan şeylerin gittiği Limbo isimli bir yer vardır. Limbo çoklu evrenin dışında kalır. Monitor ırkı bile buray gelip gitmek için araç kullanmak zorunadır.

Burada bulunan bir kitap her sorunun cevabını içerir. İçinde yazılabilecek, bilinebilecek her şey mevcuttur. Ultraman okumayı denemiştir.

Evrenin Merkezi:

Evrenin sonu olduğu gibi bir de merkezi varır. Bu merkez büyücüler konseyi tarafından kullanılır. Sonsuzluk Kayası isimli bu merkezde son büyücü S.H.A.Z.AM dan sonra Billy oturmaya başlamıştır. Üstün büyüye sahip bir avuç insan ancak ulaşabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Duvardan sınır ilginç olmuş.

  2. nadir bulunan bilgiler bunlar. ara ara en son burada buldum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir