1. Anasayfa
  2. Anime

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme
0

Son zamanların en sevilen ve en popüler animeleri arasında ilk sıralarda olan Jujutsu Kaisen yeni çıkan bölümleriyle izleyicisine sürükleyici bir hikâye sunmayı başarıyor. Jujutsu Kaisen’in son bölümünden bahsetmeden önce animeyi bilmeyenler için genel olarak bahsedecek olursak lanetlerin ve lanetli eşyaların bulunduğu, dünyanın fantastik bir şekilde ele alındığı bir evrende geçer. Bu evrende lanet bazı insanları veya objeleri ele geçirerek dünya üzerinde bazı problemler yaratır.

Bu lanetleri ortadan kaldırmak için özel yeteneklere sahip olan bir grup seçilmiş kişi bu konuda eğitim alır ve lanetlere karşı mücadele verir.

Animenin çoğu bölümünde aksiyon dorukta diyebiliriz. Çok sevdiğiniz karakterler aniden ölebilir veya başlarına bir şey gelebilir. Animenin yazarı olan Gege Akutami gerçekten bazı konularda acımasız davranıyor ve bu da animenin içeriğine duygusal ve heyecan verici sahneler ekliyor.

Son Bölüm İnceleme

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Jujutsu Kaisen son bölüm incelememizi okumadan önce eğer animenin bölümlerini daha önceden izlemediyseniz ve spoiler almak istemiyorsanız animeyi izledikten sonra gelip incelememizi okuyabilirsiniz.

Spoiler Nedir?

Spoiler kelimesinin anlamı izlemediğiniz veya okumadığınız bir içeriğin hakkında önceden hikâyenin kritik bir noktasını öğrenmenizdir. Böylece takip ettiğiniz içerikten soğuyabilir hatta izlemeyi veya okumayı bırakabilirsiniz. Tâbi bu durum kişiden kişiye değişmektedir. Bazı insanlar hiç rahatsız olmazken bazılarının hoşuna da gidebilir.

Jujutsu Kaisen son bölüm incelemesinden bahsetmeye devam edecek olursak işte önemli başlıklar altında serinin tüm detayları sizlerle!

Ölüm Sahneleri

Jujutsu Kaisen son bölüm incelemesinden bahsedecek olursak özellikle son bölümlerinde birçok kişinin öldüğünü söylemek mümkün. Ve tâbi bu ölümler ana karakterimiz olan Yuji İtadori’yi psikolojik açıdan çokça etkilemiştir.

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Kento Nanami’nin ölümü : İtadori’nin gözlerinin önünde, ölmeden önce hayali bir dünyaya ışınlanan Nanami gerçekten çok acıklı bir şekilde hayatını kaybettiği söylenebilir.

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Nobara Kugisaki’nin ölümü : Tekrardan İtadori’nin gözleri önünde hayatını kaybetmiş bir karakter olan Nobara, yüzünün bir tarafı canavara dönüşüp feci bir şekilde can veren karakterlerden birisidir. Üst üste yaşanan bu ölümler İtadori’yi çok derinden etkilemiştir.

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Jogo’nun ölümü : İtadori’nin vücudunu Sukuna’nın ele geçirmesi ile beraber Jogo ile girdikleri çok kısa süren bir mücadelede Sukuna için basit bir şekilde hayata gözlerini yummuştur.

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Mahoto’nun ölümü : Bunca yaptığı şeyden sonra korkudan titreye titreye ölen, serinin şerefsiz karakterlerinden birisi olan Mahito, seyircileri ölümüyle sevindirmiştir. Teşekkür ederiz Gege Akutami.

Geto Suguru

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Serinin yeni sezonunda önemli karakterlerinden biri olan Geto’nun hayatı ve eskiden yakın arkadaş oldukları Gojo Satoru ile geçmişte yaşadıkları ve aralarındaki ilişkiyi sonrasında ise bu ilişkinin nasıl bozulduğunu anlatan önemli sahneler hikâyeye derinlik katıyor diyebiliriz.

Mechamaru ve Mahito’nun Savaşı

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Pek önemli bir savaş olmasa da seyir zevki yüksek bir bölüm olmuş diyebiliriz. Ayrıca karakterlerin dövüşmeleri esnasında yeni yetenekler görmek oldukça heyecan verici.

Gojo, Hanami ve Jogoat

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Gojo Satoru’nun çılgına döndüğü, aksiyon dolu sahnelerle ve Gojo’nun düşmanlara karşı yaptığı hamlelerle bir yandan ürkütücü olsa da diğer yandan izlemesi oldukça keyifli diyebiliriz. Gojo’yu sinirlendirmenin ne demek olduğunu anlamış olduk.

Nanami ve Sonne’nin Savaşı

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Seride belki de en gıcık olduğunuz karakterlerden birisi olan Sonne, Nobara ile dövüşürken Nanami’nin hızır gibi yetişip adamı un çuvalı gibi yerden yere vurduğu sahneleri izlemesi oldukça keyifli.

Choso ve İtadori

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Çok ilginç ve güçlü bir karakter olan Choso, İtadori ile uzun bir dövüşün ardından kanlarının birbirleri ile karıştığını görünce kardeş olduklarını anlar ve hikâye bakımından oldukça ilginç detaylarla karşılaştığımız bölümlerden birisi olur.

Sukuna ve Mahoraga’nın Savaşı

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Oldukça uzun süren ve şehrin bir kısmının yok olmasına sebep olan bu dövüş, Sukuna’nın yeteneklerini en yakından gördüğümüz dövüşlerden birisi olduğu söylenebilir. Ayrıca İtadori’nin zihni yerine geldikten sonra gördükleri karşısında büyük bir şoka uğrar ve kendisini sorgulamaya başlar.

Mahito’nun Savaşı

Jujutsu Kaisen Son Bölüm İnceleme

Jujutsu Kaisen son bölüm incelemesinin en önemli başlıklarından biri olan Mahito’nun savaş sahneleri dizideki en trajik olayların yaşandığı sahnelerdir.

Nanami’nin ölümü, Nobara’nın ölümü gibi çoğu sahne bu mücadele esnasında yaşanmıştır.

Jujutsu Kaisen son bölüm incelememizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Son bölüm hakkında duygularınızı ve düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Ayrıca bu tarz anime içerikli temalar hoşunuza gidiyorsa sitemiz üzerindeki diğer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Ve bizleri Telegram sayfamızdan takip edip güncel içeriklerimize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Önerilen İçerik

Animelerdeki En Üzücü Ölümler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir