1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Inhumans Nedir?

Inhumans Nedir?
inhumans-marvel
2

Yaşadıkları yer : Attilan
Liderleri  : Black Bolt
Öncesi Irk: İnsan

Inhumans, Marvel tarafından yaratılmış bir süper kahraman topluluğudur. Çoğunlukla kendi aralarındaki ve ınhumans ve insanların arasında ki mücadelelerini konu alır.

İnhumans dan önemli karakterler Avengers, X-Man gibi diğer serilerde ortak ve ya önemli rol oynarlar. Aslında bir çeşit mutant olan inhuman lar mutasyonun doğal olmaması sebebi ile X-man’a dahil edilmezler.

Yüzlerce yıl önce Kree isimli bir ırk düşmanları ile yaptıkları bir savaşta kendilerine avantaj sağlaması amacı ile gizli bir deney programı paşlatırlar. Deneyin gerçekleşeceği yer olarak da ilkel ama zeki varlıkların olduğu bir hezegen aranır. Bu arayış dünyanın seçilmesi ile sona erer. Dünyada yapılan gizli Kree deneyleri bilinmeyen bir sebepten ötürü birden kesilir. Aynı sebepten Kree’ler de ayrılır. Sonuçta dünyada deney kurbanı olan bir gurup insan zamanla bazı yeteneklere kavuşur.

Inhumans güçleri X-Man de ki gibi bir den ortaya çıkmaz. Öncelikle deneye maruz kalmış ilk insanların soyundan gelmiş olmanız gerekir. İkinci olarak ise belli bir ise Genesis Minning (Nesil Madeni) isimli bir kristalin tozuna maru kalmalıdırlar.

İlk inhuman lar bu madene maruz kalıp güçlerini kazandıktan sonra zamanla çocuklarına ve onlarında çocuklarına aynı şeyi uygulamışlardır. Bu işlemin ve soyun devamına gelecekte inhuınhu yani insan olmayanlar denilmiştir.

Hem deney görmüş neslin soyundan gelseniz hem de Nesil madenine maruz kalsanız bile güçleriniz olmayabilir. Küçük bir ihtimal de olsa böyle bir olasılık vardır.

Inhuman ların liderlideri Black Bolt’un erkek kardeşi Maximus buna bir örnektir. Kardeşi Black Bolt en güçlü inhuman olarak gösterilirken Maximus’un hiç gücü yoktur.

Inhuman lar belli bir monarşi sistemi ile yönetilirler. Bu sistemde güncel lider Black Bolt’dur.

Inhumans lar Attilan isimli uçan bir şehirde yaşarlar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. Marvel dizisini çekiyordu yarım bıraktı :-(

  2. Inhumans hakkında verdiğiniz detaylı bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir