1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Korugar Neresidir?

Korugar Neresidir?
green-lantern-korugar
1

DC Comics tarafından yayınlanan Green Lantern isimli çizgi romanda bulunan kurgusal bir gezegendir. Çok eskinden ölümsüz bir ırk tüm evreni 36.000 sektöre bölmüş ve bunları koruması için o sektörlerden korkusuz savaşçılar seçmiştir. Korugar gezegeni 1417 numaralı sektörde bulunmaktadır. Sektörün koruyucusu Sinestro bir dönem için en iyi ve güçlü GL olsa da zamanla kötü bir karaktere dönüşmüştür.

Sinestro‘nun kontrolünü kayıp etmesi gezegeni için giderek daha fazla yıkıma neden olmuştur. Gezegeninin iyiliği için çalışırken giderek daha fazla kontrol manyağı olan Sinestro sonunda koruyucular tarafından GL birliğinden atılmıştır.

GL birliğinden atılan Sinestro kendi birliğini kurmuştur bazı yerlerde Sinestro birliği olarak anılsa da aslında Sarı Fener birliğidir. Korkudan beslenen bu güç zamanla Sinestro‘yu ve daha sonra ki zamanlarda da gezegeni tüketmiştir. Sonunda Korugar Sarı Fener birliğinin kontrolünde ki köle bir gezegene dönüşmüştür.

Sinestro’nun kızının bir GL olması ile birlikte gezegen için bir umut başlamış oldu fakat o da bir Star Sapphire tarafından katledildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 26 Nisan 2022

    Korugar bir dönem sinestronun baskısı ile ezildi. Bu yüzden korugar halkı yeşil fenerleri sevmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir