1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Hawk ve Dove Kimdir?

Hawk ve Dove Kimdir?
hawk-and-dove
0

Hawk’ın Gerçek Adı: Hank Hall
Dove’ın Gerçek Adı: Don Hall

Başta normal birer insan olan Hall kardeşler yani Hank ve Don sıradan bireyler olarak yaşamaktaydı. Babaları Irwin Hall yardıclık yapıyordu. Lakin bir gün peşlerine bir düşman düşer. Irwin çocuklarına kaçmaları söyler ama onlar babalarını kurtarmak ister. Kozmik bir sebepten ötürü Kaos ve Düzen tanrılarının seçilmiş temsilcileri olurlar.

Çok sinirli ve işleri güç ile halletmeye çalışan Hank, Kaos tanrısı ( Lord of Caos) tarafından güçlerine kavuşturulur. Hank güçlerini çağırdığında normalden daha dengesiz ve öfkeli olur. Güçlerini kazandıktan sonra Şahin yani Hawk olarak anılır.

Duygusal ve kibar olan Don, Kardeşinin aksine sürekli olumludur. Yine kardeşinin tersine güçlerini Düzen Tanrısı (Lord if Order) dan alır. Genelde sürekli olarak kardeşini dizginlemeye çalışır. Güçlerini kazandıktan sonra Güvercin yani Dove olarak anılır.

Hawk ve Doen güclerini birbirnden ayrı iken kullanamaz birlikte çağırmak zorundalar. Bu nedenden bu kadar ayrı güçlere ve kişilillere sahip olmalarına rağmen beraber bir ekip olarak çalısırlar.

Dove’ın Ölümü:

DC evreninde bazı karakterler ölümleri ile hizmet eder. Örneğin Green Arrow her DC hikayesinin bir noktasında ölür. Dove’da bir şekilde ölen karakterler arasındadır. Adalet Birliği İki Dünyada ki Kriz buna örnektir.

Justice League Unlimited

Dizini ilerleyen bölümlerdinde ve aradaki arka planlarda Hawk and Dove görünmüştür. Hatta bir bölüm de özel olarak değinilmiştir. Burada Dove’ın karakteri aynı iken Erkek olarak canlandırılmıştır.  

Titan Dizisi:

Hawk and Dove sinematikde ilk defa Titans dizisinde karşımıza çıkacak. Hawk karakterini Alan Ritchson canlandırırken Dove’ı Minka Kelly canladıracaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir