1. Anasayfa
  2. Anime

One-Punch Man: S-Sınıfı Kahramanlar Güç Sıralaması

One-Punch Man: S-Sınıfı Kahramanlar Güç Sıralaması
blast ve gözcü köpeği - one punch man
4

One-Punch Man, Tek Yumruk Adam, Saitama, Kahramanlar Birliği, S Sınıfı kahramanlar, OPM, OPM Kahramanları, OPM Kahramanlar listesi, One-Punch Man Kahramanları, One-Punch Man S Sınıfı Kahramanlar, One-Punch Man Karaktterleri, One-Punch Man ve Blast

One-Punch Man animesinde, Kahramanlar Birliği ile birlikte çalışan kurumsal bir organizasyondur; görevleri arasında potansiyel üyeleri belirlemek, onları takip etmek, görevler atamak ve tehlikeyle mücadele etmek için güvenilir bir sistem kurmak yer alır. Kahramanlar, güç seviyelerine ve popülerliklerine bağlı olarak katmanlara ayrılır: S en yüksek sınıftır, ardından sırasıyla A, B ve C gelir.

One-Punch Man de kötüler de iyiler gibi sıralanmıştır. Kurt, Kaplan, Şeytan, Ejder ve Tanrı olmak üzere zayıftan güçlüye sıralanır. Serinin adı One-Punch Man olmasına rağmen Saitama bu listeye dahil değildir. Çünkü kendisi S sınıfı bir kahramana değildir.

Bu nedenle, S-Sınıfı kahramanlar, kapasite olarak küçük bir orduya eşit kabul edilen bireylerdir, alt sıralarda yer alanların çok ötesindedir. Şu anda on yedi üye var ama çok güçlü karakterler olduğundan ve sadece Kahramanlar Birliği‘ne üyeler listeye dahil edildiğinden hepsinin önemi yok.

10. Atletli Usta (TankTop Mastar)

 One-Punch Man'dan  Atletli usta

Alt sınıf S-Sınıfı kahramanlarından biri olmasına rağmen, Tanktop Master, alt sınıflardaki neredeyse herkesi fazla çaba harcamadan ezebilir. Bir durumda Garou’yu ele geçirir ve Silver Fang’ın teknikleri resme girene kadar neredeyse kötü adamı yener.

Tanktop ordusundaki herkesin toplam gücünden daha fazla güce sahip olduğu söyleniyor. Bununla birlikte, Tanktop Master, meslektaşlarının deneyiminden yoksundur.

Kendisi gibi atlet giyen bir grubu vardır. Olayları sürekli buna bağlar. Uçmak için fırlattığı bir şeye tutunur.

9. İblis Sayborg (Demon Cyborg)

One-Punch Man'dan İblis Sayborg

Genos, S-Serisi’ne yapılan en yeni eklemelerden biri ve kendini tekrar tekrar bir kahraman olarak kanıtlıyor. Çoğunlukla sibernetik vücudu göz önüne alındığında, acıdan geri kalmıyor ve sınırlarını aşırı zorlamasına izin veriyor.

Genos, savaşlarını kazanmak için gücüne, çevikliğine ve dayanıklılığına güveniyor ve son zamanlarda saldırı ve savunma hareketlerine karmaşık stratejiler eklemeye başladı. Bu, teknik olarak ondan daha güçlü olan rakiplerine meydan okumasını ve zamanla zayıflıklarını bulabildiği sürece kazanmasını sağlar.

8. Metal Şövalye (Metal Knight)

One-Punch Man'dan  Metal Şövalye

Metal Şövalye veya Bofoi, herkesin hakkında kötü hisler beslediği gizemli bir kahramandır. Çeşitli amaçlar için çok yönlü robotik giysiler üreten dahi bir mühendis ve mucittir.

Savaş Robotu savaşmak için kullanılıyor, İnşaat Robotu Kahraman Birliği’nin karargahının yeniden inşasına yardım ediyor, Keşif Robotu hassas casus görevlerine gönderiliyor ve bu düzinelerce daha fazla değil. Metal Şövalye nadiren şahsen bulunur ve savaş sırasında potansiyel riskleri akıllıca ortadan kaldırır.

Ne kadar silaha sahip olduğu bilinmiyor. Muhtemelen dünyada ki tüm görüşmeleri izliyor. Gerçek amacı bir sır olduğundan pek güvenilmiyor.

7. Kara Pırıltı (Superalloy Darkshine)

One-Punch Man'dan  Kara Pırıltı

Superalloy Darkshine, fiziksel güç göz önüne alındığında, Puri Puri Prisoner gibi kaslı yoldaşlarından çok daha fazla, evrensel olarak en iyi S-Sınıfı kahramanı olarak kabul edilir.

Carnage Kabuto ve Deep Sea King gibi sıradan kötü adamların onun dengi olmayacağını göstererek, boğulmadan önce önemli bir süre Garou’yu ortalıkta gezdirir. Superalloy Darkshine, Silver Fang ile kayda değer bir yaralanma olmadan bile savaşır .

6. Zombi Adam (Zombieman)

One-Punch Man'dan Zombi Adam

Zombieman, doğrudan dövüşte iyi performans göstermediğini açıkça kabul ediyor. Bununla birlikte, Yenilenmesi, Tek Yumruk Adam’da türünün en güçlüsüdür .

Zombieman, hesaplanamaz dayanıklılığı ve dayanıklılığı bir yana, ölümcül yaraları hızlı bir şekilde iyileştirebilir. Bu S-Sınıfı kahramanın bu kadar nadiren yenilmesinin nedeni ısrarıdır – daha büyük bir güç tarafından kaç kez ezilirse ezilsin ayağa kalkar ve savaşa devam eder.

Evrim evinde yaratıldığı bilinmektedir. Belli bir yenilenme kapasitesi olduğu ortaya çıkmıştır.

5. Çoban Köpeği Adam (Watchdog Man)

One-Punch Man'dan Çoban Köpeği

Watchdog Man, muhtemelen kategorideki diğerlerine göre bir şeyler söyleyen en tuhaf S-Sınıfı kahramanıdır. Garou’nun şaşkınlık içinde öğrendiği gibi, fiziksel hünerinin, esnekliğinin ve hızının sınırı yoktur.

Watchdog Man’in dövüş sanatı, rakibinden üstünlük sağlamak için kullandığı hayvan hareketlerine dayanır . Garou’nun Su Akıntısı Kaya Smashing Yumruğu bile bu kahramanı yenemez.

4. Atomik Samuray (Atomic Samurai)

One-Punch Man'dan Atomik Samuray

Atomik Samuray, düşmanları ne olduğunu anlamadan çok önce parçalayan, doğaüstü yetenekli bir kılıç ustasıdır. Aslında, kılıç sallamaları süpersonik rakiplerinden çok daha hızlıdır; Speed-O’-Sound Sonic bile Atomic Samurai’nin hareketlerini ciddileştiğinde takip edemez.

Becerileri o kadar ince ayarlıdır ki, düşmanını öldürmek için bir kılıca ihtiyaç duymaz ve bir durumda, bir kürdan fazlasıyla yeterlidir. Atomik Samuray’ın S-Sınıfı kahraman statüsü hak edilmiş.

3. Gümüş Diş (Silver Fang)

One-Punch Man'dan Gümüş diş

Silver Fang, büyük ölçüde benzersiz bir dövüş sanatını geliştirme ve ustalaşma konusundaki onlarca yıllık deneyiminden dolayı Hero Association’ın S-Sınıfı’nın en güçlü üyelerinden biridir.

Rover, Gums ve Fuhrer Ugly gibi güçlü canavarları zahmetsizce savurarak Ejderha seviyesi ve daha yüksek tehditleri ele aldığı biliniyor . Silver Fang, Saitama’nın bile başaramadığı bir el becerisi sergiliyor, bu da eski kahramanın yetenekleri üzerindeki tam kontrolünün bir göstergesi.

2. Kasırga Tatasumaki (Tornado Of Terror)

One-Punch Man'dan Tatsumaki Tornado

Tatsumaki’nin fiziksel yetenekleri son derece sınırlıdır, ancak yetenekleriyle – gezegen ölçeğinde telekinetik güçlerle övünerek – telafi etmekten fazlasını yapar.

İster Genos’u rahatsız ettiğinde gelişi güzel bir şekilde bir kayaya çarpıyor olsun, ister parmağının bir hareketiyle uzaylı füzeleri barajının yönünü değiştiriyor olsun, o gerçek bir esper ustasıdır. Tek Yumruk Adam’ın Tatsumaki’si, Orochi-Psykos füzyonunu o kadar fazla psionik güçle deviriyor ki, yanlışlıkla Z-City’nin yapısını bozuyor .

Blast tarafından kurtarılmıştır. Kardeşini korumak için onu uzak tutmaya çalışır. Bunu yaparken de daha çok dahil olmasına neden olur.

1. Cümbüş (Blast)

One-Punch Man'dan Blast

1 numaralı S-Sınıfı kahramanı Blast, sonunda hikayede kısa kısa gösterilmeye başlanıyor. Geçmişte, Elder Centipede’i yendi, Flashy Flash’ı geride bıraktı ve kelime sınıfı ninjaları sıfırdan aldı.

Anlaşılmaz savaş gücü ve hızına ek olarak, Blast görünüşe göre kendisini veya belirli nesneleri boyutlar arasında taşıma yeteneğine sahiptir, bu ona Saitama üzerinde hafif bir avantaj sağlayan bir yetenektir. Bu nedenle, Blast ve Saitama arasındaki savaşın sonucu tahmin edilemez.

Bilinmeyen bir geçmişi vardır.

Kaynak: SreenRant

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (4)

  1. Saitama Nerde

  2. knk blast saitamann kendisi zaten

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir