1. Anasayfa
 2. Anime

Shingeki no Kyojin Nedir?

Shingeki no Kyojin Nedir?
Shingeki-no-Kyojin
1

Shingeki no Kyojin, Bilinen adıyla En: Attack on TitanTr: Titana Saldırı aynı isimli mangadan uyarlama Japon mangasıdır.

Titana Saldırı animesi temelde Eren Jeager isimli gencin başından geçenleri konu almaktadır. Eren, Mikasa ve Armin birlikte Titan isimli canavarlarla savaşıp insanlığı kurtarmaya çalışırken Eren ‘in geçmişten gelen bazı güçlerini de anlamaya çalışması ile ilgili.

Konusu

Çok uzun yıllar önce Titan isimli varlıklar ortaya çıkmıştır. Dev insan şekilli, akılsız ve insan yiyen canavarlar. Neredeyse insanlığı yok olma noktasına getirmişlerdir.

İnsanlık iç içe geçmiş üç büyük duvar inşa ederek bu sorunu çözmek zorunda kalmıştır. 50 metre yüksekliğinde ki bu duvar 100 yıl boyunca devleri insanlardan uzak tutmuştur.

Mikasa ‘nın ailesi öldürüleli ve Eren onu kurtaralı yıllardır beraber yaşamaktadırlar. Eren ne zaman Armin ‘i kurtarmak için bir kavgaya girse Mikasa gelip ikisini de kurtarmıştır.

Bir gün İnanılmaz boyutlarda (yaklaşık 60 m) bir dev duvarı yılar. İçeri giren devler insanlara saldırır. Eren ‘in evi dev bir kayanın altında kalır. O gün Eren her şeyini kayıp eder. Bir iç duvarın içinde yaşamını devam ettirmeye ve devleeden (titanlardan) nefret etmekten başka çaresi yoktur.

Karakterler

Eren Jeager:

Kendisi ana karakterdir. Titanlardan nefret eder. Titana dönüşebilir. Titanları kontrol edebilir. Annesi o küçükken bir titan tarafından yenilmiştir. Babası bir doktordur. Küçükken bir aşı Eren’e hafızasını da bozan bir aşı yapmıştır.

Mikasa Ackerman:

Küçükken annesi ve babası öldürülmüş daha sonra da katiller tarafından kaçırılmıştır. Kaçırıldığı kulübeye gelen Eren katilleri öldürüp onu kurtarmıştır. O gece Mikasa ‘ya bir atkı vermiştir. Mikasa atkısında asla ayrılmaz. Her kararından Eren ‘i takip edip destekler.

Armin Arlert:

Mikasa ve Eren ‘in komşu çocuğudur. Küçükken sürekli zorbalığa maruz kalmış fakat eren ve Mikasa onu hep korumuştur. Bir taktik dehasıdır.

Levi:

Harika bir askerdir. Emirlere hep uyar. En iyi dev avcısıdır. Sakinliğini asla bozmaz.

Hange Zoe:

Askeri bir personel olmasının yanında bir araştırmacıdır. Titanları incelemek bir tutkusudur. Onlardan nefret etmez merak eder. Bu tutkusu her şeyin önündedir.

Sasha Blouse:

Sürekli aç bir kızdır. Hep bir şeyler yemeyi düşünür. arkadaşlarını sever. Özellikle patatese bayılır. Biraz dengesizdir. Tabur iştiması alınırken patates yediği için akşama kadar birliğin etrafında koşmuştur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 21 Şubat 2023

  845 yılında geçmektedir, bundan tam 100 yıl önce insanlık nereden geldiği belli olmayan devler ile karşılaşır, bu devlerin amacı beslenmektir.

  Ürüyemezler, dışkılayamazlar yada herhangi bir insani davranış göstermez yada hayvansal davranış, saf devlerin tamamı beyinsiz canlılardır.

  Böyle bir dünya’da insanlık eldia adlı bir ırktan gelmektedir ve eldialılar yaşadığı dünya’nın sadece duvarlar’dan ibaret olduğunu sanan ve etrafının gündüzleri insan yiyen devler ile dolu olan bu dünya’da eren, mikasa ve armin adında 3 arkadaş duvarın ötesini merak eder.

  Özellikle eren, duvarın ötesini en çok merak eden odur, bu yüzden eren, mikasa ve armin duvarın ötesine geçebilecek askeri birlikteki tek bölük olan keşif birliğine katılmaya karar verirler.

  Mikasa, Eren’e deli gibi aşık olduğu için katılır, armin ise kitaplarda tasfirini okuduğu denizi görmek için katılır eren’nin de en büyük amacı özgürlüktür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir