1. Anasayfa
 2. Anime

Anime Wiki: Jujutsu Kaisen

Anime Wiki: Jujutsu Kaisen
jujutsu kaisen anime gojo karakteri
0
 • Japonca Adı: Jujutsu Kaisen
 • Yazar: Gege Akutami
 • Yayımcı: Weekly Shounen Jump
 • Tür: Aksiyon, Doğaüstü


Jujutsu Kaisen, Gege Akutami tarafından yazılıp çizilen ve Weekly Shonen Jump’da yayınlanan bir mangadır . İlk bölüm 5 Mart 2018’de Weekly Shonen Jump’ın 14. sayısında yayınlandı. 2021 ‘de animeye uyarlandı ve dünya çapında çok sevildi.

Mangaka Gege Akutami

Gege Akutami, bir Japon manga sanatçısı ve Jujutsu Kaisen’in yazarıdır. 2018’de Gege Akutami, Jujutsu Kaisen ile ilk tam serileştirmelerine Weekly Shonen Jump’ın 14. sayısında başladı . Jujutsu Kaisen, Jujutsu Kaisen 0: Jujutsu High’ın devam serisi olarak hizmet veriyor .

Tarih

Jujutsu Kaisen 0: Jujutsu High başlıklı bir prequel serisi 28 Nisan 2017’de Jump GIGA 2017 vol.1 sayısında başladı. Dizinin kısa bir dizi olması gerekiyordu ve dört bölüm boyunca devam etti ve 2017 vol.4 sayısında sona erdi.

5 Mart 2018’de Weekly Shonen Jump’ın 2018-14 sayısında, yeni ana karakterlerin yer aldığı önceki kısa dizinin devamı niteliğindeki Jujutsu Kaisen’in serileştirilmesi başladı. Aralık 2018’de, serinin 3. cildinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, 0. cilt olarak etiketlenen ve 4 bölümlük prequel serisini içeren ek bir cilt yayınlandı.

juutsu kaisen ekibi bir köpek bulunca
Köpek Bulunca

Hikayesi

Yuji Itadori , atletizm alanında uzmandır. Ama çevrelerde dolaşmaya sıfır ilgisi var, Okült Araştırma Kulübü’nde bir midye kadar mutlu. Kulüpte sadece eğlenmek için olmasına rağmen, okulda gerçek bir ruh ortaya çıktığında işler ciddileşir!

Büyükbabası ölüm döşeğindeyken Yuji ona bir söz verir; dedesinden farklı olarak sevdiklerinin yanında ölsün diye iyilikler yapacağını.

Ancak Yuji’nin hayatı, Megumi Fushiguro ile tanıştığında aniden değişir ; lanetli bir nesneyi almaya çalışan bir şaman. Yuji’nin arkadaşları buldukları lanetli nesneyi açtığında, ortaya çıkardığı lanetli ruhlar okulda dolaşmaya başlayınca işler ters gider. Fushiguro ve Yuji, ruhlardan biri tarafından neredeyse yenildikleri için, Yuji lanetli nesneyi yutar ve gücünü kazanır. Sonuç olarak, Yuji nesne tarafından lanetlenir ve Fushiguro’nun heyecan verici şamanlar ve lanetli ruhlar dünyasına sürüklenir.

Karakterler

 • Yuji Itadori
 • Megumi Fushiguro
 • Nobara Kugisaki
 • Satoru Gojo
 • Sukuna


Basım ve Satış

Kasım 2019’a kadar, dizinin dünya çapında 2,5 milyondan fazla kopyası vardı. 20 Mayıs 2020 itibariyle dizi dünya çapında 4,5 milyonun üzerinde kopya sattı. Mayıs 2021 itibariyle, Jujutsu Kaisen mangasının dijital versiyonları da dahil olmak üzere 50 milyondan fazla kopyası dolaşımdaydı ve bu da onu tüm zamanların en çok satan manga serilerinden biri haline getirdi.

jujutsu kaisen toplantı yaparken
Ekip Toplantısı

Tanıtım Videoları

Jujutsu Kaisen, manga serisini tanıtmak için yapılmış kısa özel ticari tanıtım videoları yayınladı. Onlar Satoru Gojo’nun seslendirme sanatçısı Yuichi Nakamura tarafından anlatıldı .

Anime Uyarlama

Anime uyarlaması, 25 Kasım 2019’da Weekly Shōnen Jump’ın 52. sayısında duyuruldu. Studio MAPPA tarafından canlandırıldı ve resmi olarak 3 Ekim 2020’de yayınlanmaya başladı. Yayınlanmaya başlanmasının ardından tıpkı manasında olduğu gibi aşırı bir ilgi gördü. Bu ilgi ile birlikte stuydo önceliği Japonya da olmak üzere pek çok etkinlik düzenledi.

Diğer Şeyler

 • Bu madde Fandom sayfasından çevirirmiştir. İngilizce kaynağa buradan ulaşabilirsiniz.
 • Bu anime dahil yüzlerce anime karakterinin bilgilerine türkçe olarak ulaşmak için karakter etiketine bakınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

 1. Cok seveceğinize eminim.

 2. 26 Şubat 2023

  İzleyin kaliteli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir