1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Anti Yaşam Denklemi Nedir?

Anti Yaşam Denklemi Nedir?
karşıt yaşam denklemi
2

anti yaşam, karşıt yaşam, anti yaşam denklemi, karşıt yaşam denklemi, Anti-Life,Anti-Life Equation, Darkseid, superman, batman, wonder woman, justice league, adalet bilriği

Anti Yaşam Denklemi Nedir ?

DC comics evreninde Darkseid olarak tanınan kişinin sonsuz arayışının bir parçasıdır. Darkseid, bu ismi almadan önce bile arayışına devam ediyordu. Kaynağı bilinmeyen bir denklemdir. Darkseid bununla tüm evrene hükmetmek ister. Final Crisis serisinde denklemi bir şekilde elde etmiş ve tüm evreni yok etme noktasına getirmiştir.

Anti Yşam Denklemi :

Yalnızlık + yabancılaştırma + korku + umutsuzluk + öz-değer / alay / kınama/ yanlış anlaşılma x suçluluk x utanç x başarısızlık x yargı n=y aptal y= aşk ve n= umut, nerede=yatıyorsa, yaşam=ölüm, kendin= DARKSEİD!

Anti Yşam Denkleminin Açıklaması :

Bütün evrenin Darkseid’a ait olduğunu ve her canlının tek amacının Darkseid’a hizmet etmek olduğunu söyleyen matematiksel bir denklem. Denklem matematiksel bir kanıttır. Sayısal olarak, sözel olarak ve diğer tüm alfabelerde tanımlanabilir. Nerde ve ne olduğunu tam bilmek imkansızdır. Varoluşta ki yeri tam olarak bilinmemektededir.

Anti Yaşam Denkleminin Amacı :

Amacı gayet basittir. Bütün evreni Darkseid’a köle olarak almak. Tek yapmanız gereken denklemi yaymaktır. Denklemin cevabının neden Darkseid olduğu ve değişip değişemeyeceği bilinmemektedir. Darkseid dışında kimse bunu çıkarına kullanmaya çalışmamıştır.

Anti Yaşam Denklemi nasıl Yayılır :

Denklemin cevabı Darkseid’dır. Fakat cevap sadece denlemin yarısıdır. Anti yaşam denkleminin kendisi cevaptan önemidir. Çünkü aranan cevabı değil denklemdir.  Denklem Ses, Görüntü, Işık şekline dönüşebilir. Yaşayan her canlının algılayabileceği her yolla iletilebilir.

Anti Yaşam Denklemi Nasıl Çalışır :

Denklem bir şekilde beyne girince beyin çözümleyebiliyor. Siz anlayamıyorsunuz ama beyniniz bu matematiksel kanıtı anlıyor. Bilinç altı tamamen mantıklı ve reddedilemez buluyor. Bu nedenden bilinç kırılıyor ve Darkseid’ın bir kölesi oluyorsunuz.

Final Crisis de Darkseid bunu tüm evrende yaymıştır. En kötüsünü dünya ve dünyanın çoklu evrende ki versiyonları yaşamıştır. Final Crisis olaylarının çoğu dünyada geçer.

 Örneklemler

Son buhran ya da orijinal adı ile Final Crisis serisinde darkseid bu denklemi elde etmiş ve milyarlarca kişiyi kölesi haline getirmiştir. Sadece bu değil tüm evrenlerde yaymış ve evreni yok olacak noktaya getirmiştir. Tüm adalet birliği ve çoklu evrende ki adalet birliklerinin çalışması ancak durdurmaya yetmiştir. Teknik olarak durdu bile sayılmaz.

Final Crisis Serisinden Darksaid'in Anti Yaşam Denkleminin Gücünü kullandığı sahne

Justice League: Unlimided son bölümünde darkseid dünyayı işgal eder. Tek amacı dünyanın yokolmasıdır ve durdurmak neredeyse imkansızdır. İyiler ve kötüler bu tehtide karşı omuz omuza çarpışır. Lex LUTOR, Metron’un yardımı ile Kaynak Duvarı’nın arkasına geçip denklemi elde etmiştir. Bu denklemi göstererek Darkseid’i götürmüştür. Nereye götürdüğü ve ya ne yaptıkları bilinmiyor.

Darksaid, yok olan gezegeni için bırakılan nota bakıyor.

Bu pek sayılmaz ama DC nin en güçlü varlıklarından olan iki varlık olan Bat mite ve Mr Mxyzptlk arlarında savaşırken Darkseid’in evi olan Apokolips gezegenini yok ederler. Geriyede üstteki resimde ki gibi bir not bırakırlar. Darkseid ölümüne güler. Denlemde; Bat Mite + Mr Mxyzptlk = Anti Life yazmaktadır.

Anti Yaşam Denklemi Nasıl Durdurulur :

  1. Bir şekil daha doğrusu bir şekli yüzünüze çizmeniz yeterlidir. Bu özgürlük anlamına gelen New Genesis tantılarının alfabelesinden bir harftir. Cevap basit olsa da bulmak denklemden zordur. Üstelik bu cevap sadece çizen kişiyi korur. 
  2. Monitor evreninde ki Efsanevi Beyaz Makine aksini hesaplayabilir. Bu makine kendi yok oluş anı dahil her şeyi hesaplayabilir. Green Lantern teknolojisi ondan esinlenilmiştir. Monitor’ler bile onu kullanmaz.

Özet :

Darkseid adındaki varlık tüm evreni köleleştirmek için özgür iradeyi kıran Anti Yaşam denklemini aramaktadır. Bu denklemin yeri tam olarak bilinmemektedir. DC evereninde Dünya yaşamın başladığı yer olarak gösterildiğinden büyük olasılıkla dünyadadır. Anti Yaşam denklemi Darkseid için evreni köleleştirecektir.

Apokolips ve binlerce dünyanın fatihi olan DarkSeid bu denklemi milyonlarca yıl aramış ama bulamamıştır. Denklemi Bilgi Tanrısı Metron bile bilmemektedir. Denklemin kırılması, çözümlenmesi mümkündür. Denklem DC evreninde ki pek çok şey gibi canlı olabilir kesin bir bilgi yoktur.

Notlar:

  1. Yeni Genesis iyilik Apokolips kötülük ‘ü temsil eder ve milyonlarca yıldır savaşmaktadır.
  2. Anti Yaşam Denklemi tanrı ve kozmik varlıklar üstünde denenmemiştir.
  3. Anti Yaşam Denklemine maruz kalmış kişiler bilerek ve isteyerek Darkseid için çalışır.
  4. DC Comics‘de ki 52 paralel everen de de aynı denklem çalışır.

Kaynak:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. for DARKSAID

  2. Çok ilginç bir konuya değinilmiş, ilk defa duydum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir