1. Anasayfa
  2. Anime

Fullmetal Alchemist Brootherhood Karakterleri Kimlerdir?

Fullmetal Alchemist Brootherhood Karakterleri Kimlerdir?
fullmetal alchemist brotherhood
0

Hagane no Renkinjutsushi orijinal adı ile yayımlanan ve Fullmetal Alchemist adı ile pazarlanan Japon Mangasından uyarlama Anime. Türkçe olarak Çelik Simyacı olarak bilinir. 2017 yılında aynı adla tanınan bir de uzun metraj filme sahiptir.

Mangadan uyarlama Anime cümlesine bir açıklama getirmek gerekmektedir. Çünkü iki farklı anime vardır bir tanesi Fullmetal Alchemist (2003) ‘dir. Bu hikayenin ardından final olarak Shamballa Fatihi isimli uzun metraj bir anime gelmektedir. İlk serinin Manga ile olan farklılıklarından ve buna rağmen çok sevilmesinden ötürü 3 (üç) yıl sonra Fullmetal Alchemist: Brootherhood isimli ikinci bir seri gelmiştir.

Brootherhood Hikaysesi:

Eğer Fullmetal Alchemist (2003) hikaysini okumadıysanız okumanızı kesinlikle tavsiye ederim. Resembool köyünde yaşayan ve Simaya ile ilgilenen iki kardeş olan Edward ve Alphonse Erlic kardeşler annelerinin ölümü üzerine Simyanın en büyük tabularından birini çiğnemeye karar verirler ve annelerini dirilmek için İnsan dönüşümü yaparlar. İnsan dönüşümü büyük fedakarlıklar gerektirdiğinden bihaber olan çocuklar büyük bedeller öderler. Alphonse’nin tamamı ve Edward’ın bir bacağı bedel olarak alınır. Buna rağmen dönüşüm başarısız olur. Edwqard bir kolunu daha feda ederek kardeşinin ruhunu yakınında bulunan eski bir savaş zırhına bağlar.

Evlerinin yakınında bulunan ve aile dostları olan Pinoko Rockbell isimli bir Oto-Zırh ustası ve onun torunu birlikte Edward’a robotik bir kol ve bacak verir. Edward ve Alphonse birlikte yola çıkarlar. Amaçları bedel ödemeden dönüşüm yapmalarını sağlayan Felsefe taşını bulmaktır. Bu sayede kayıp ettiklerini alabileceklerdir.

1. Edward Erlic (Çelik Simyacı)

Edward Erlic Celik Simyaci

Temel olarak Fullmetal Alchemist hikayesinin ana karakteridir. Edward Erlic orduya katıldıktan sonra ordu tüm simyacılarına verdiği gibi Edward Erlic‘e de bir takma isim verir. Bu isim mekanik kolu ve bacağı olmasından esinlenilerek Fullmetal olur. Çeviri olarak Çelik Simyacı denilse de Tam Metal Simyacı ve ya Metal Simyacı terimi daha uygun olacaktır. Seriler adını Edward’dan aldığından dolayı ana karakterde Edward’dır.  

Alphonse’dan büyük olan ağabeydir. Yegane amacı kardeşinin bedenini geri alabilmektir. Serinin sonunda kardeşinin yaptığı fedakarlık sonucunda Sağ metal kolu dönüşmüştür. Finalde sadece kolunu geri alabilmiştir. Edward ise simya ile olan bağlantısını feda ederek kardeşi Alphonse’nin bedenini geri alabilmiştir.

Boyu ile ilgili sürekli bir kompleks halindedir. Kısa olması ile ilgili sorunlar sonunda çözülmüştür. Kardeşinin alınmasından ve ruhunun bağlanmasından sonra bedensel ihtiyaçları onunla paylaştığını anlar. Kardeşinin dönmesi ile birlikte boyu da normale döner.   Simya ile olan bağlantısı sona erse de simya araştırmalarına son vermemiş ve yolculuğuna devam etmiştir. Son yolculuğundan önce komşusu Winry Rockbell’e evlenme teklif etmiştir.  

Not: Erlic, Annelerinin kızlık soyadıdır. Alphonse ve Edward babaları onları terk ettiği için annelerinin kızlık soyadını kullanmaktadır.

2. Alphonse Erlic

Alphonse Erlic

Bedenini kayıp ettikten sonra ağabeyi Edward onu bir zırha bağlamıştır. Zırh ile yıllaca yaşadıktan sonra sonunda ağabeyinin fedakarlığının sonucu olarak bedenini geri almıştır. Bedenini geri aldığında zayıf ve güçsüz düşmüştür. Yıllarca yemek yemeden ve uyumadan geçirdiği sürelerde, bedenini geri alınca yapacağı şeylerin bir listesini tutmuştur.    İyi kalpli ve naziktir bazı noktalarında ağabeyini uyarır. Edward boy konusundan çılgına döndüğünde onu sürekli tutar. Her gün Ağabeyi ile birlikte savaş antrenmanları yaparlar. Genelde Alphonse kazanır.   Not: Erlic, Annelerinin kızlık soyadıdır. Alphonse ve Edward babaları onları terk ettiği için annelerinin kızlık soyadını kullanmaktadır.

3. Winry Rockbell

Winry Rockbell

Oto-Zırh ustası ve Erlic ailesinin komşu kızıdır. Anne ve babası doktordur. Ishbal savaşına yardıma giden anne  ve babası öldürülmüştür. Oto zırh ustası olan büyük annesi Pinoko Rockbell ile birlikte yaşamaktadır. Zamanla kendisini Oto-Zıhlar üzerinde oldukça geliştirmiştir.    Erlic kardeşlerin değer verdiği birisi olarak onların zayıf noktaları da sayılabilir. Edward’ın kolu ve bacağı ile ilgili her tür yardımı sunar ve gerekirse ayaklarına kadar gider. Anne ve babalarının katilini Edward bulduğunda şans eseri Winry de olay yerindeydi. Scar isimli katili vurmak üzereyken Edward, Winry’yi engellemiştir. Bu olaydan sonra Winry aslında Edward’a aşık olduğunu anlamıştır.   Finalde Edward Erlic tuhaf bir şekilde de olsa evlilik teklifi etmiş ve Winry’de kabul etmiştir.

4. Roy Mustang (Ateş Simyacısı)

Roy Mustang Ates Simyacisi

Albay Roy Mustang, Ishbal savaşından önemli etkinlikler göstermiş bir simyacıdır. Ordu ona Ateş simyacısı demektedir. Ishbal katliamından sonra yönetimin başına geçmeyi kafasına koymuştur. Bir gurup arkadaşı da onu desteklemiştir. Albay arkadaşlarından Maes Hughes’ın ölümü üzerine olayı iyice intikam meselesine dönüştürmüştür.

Maes Hughes Roy için bir arkadaştan öte kardeş gibidir. Sonunda Onu öldüren Envy’yi dolaylı da olsa yok etmiştir.   Hocası Ateş Simyasının tüm sırlarını çözmüştür. Lakin orduya katıldığı için bu sırrı Mustang’a vermemiştir. Sır dövme olarak kızı Riza Hawkeye‘nin sırtına işlenmiştir. Riza, Simya kullanamaz ama yine de bu sır ile yaşar. Babasının ölümünden sonra orduya katılan Riza bu sırrı Mustang’a göstermiştir.   Ateş Simyasının mükemmel şekilde kullanabilen Mustang tekli bir savaşda bir homuınculus’u bile yenebilir. Final savaşından kör kaldıktan sonra iyileşmiş ve sonunda Ülkenin başına büyük Führer olarak geçebilmiştir.

5. Van Hohenheim

Van Hohenheim

Hayatına Xrexes İmparatorluğunda bir köle olarak başlamıştır. Ona 23 numaralı köle demektedirler. İmparatorluğun Simyacıları 23 Numaralı kölenin kanını kullanarak ilk Homuculus’u yaratırlar. Homunculus, 23 Numaralı Köle’ye bilgi ve ikram öğretir ve ona bir isim verir yani Van Hohenheim. Hohenheim bu bilgi sayesinde İmparatorluk Simyacıların dan birisi olmayı başarır.   İlk homunculus bir şişenin içinde yaşayan tek gözlü ve ağızlı siyah bir canlıdır. Ne şekli ne de bedeni vardır. Lakin bilgisi ve arzusu sınır tanımaz. Planları vardır ve herkes bir piyondur onun için.   Xrexes İmparatoru hasta ve yaşlı bir adamdır.

Bu güçle ölümsüzlüğü aramaktadır. Homunculus bunun bir yolu olduğunu ona söyler. Xrexes İmparatorluğunun üstüne devasa bir dönüşüm çemberi çizilir. Belli noktalarda bedel katliamları yapılır. İmparator Çemberin merkezine geçer ve simya başlar. Lakin birşeyler yolunda gitmez. Xrexes İmparatorluğundaki herkes ölür ve ruhları Felsefe taşına dönüşüp Hohenheim’in içine girer.   Hohenheim, Homunculus’un bulunduğu şişeyi taşımaktadır. ve Homuculus aslında Çemberin merkezini kendi durduğu yer olarak ayarlamıştır.

Kendisini Hohenheim tuttuğundan dolayı güç ikisi arasında eşit olarak paylaşılır. Xrexes İmparatorluğu ölür ve iki yaşayan Felsefe taşı doğar.    Homunculus kendisine Hohenheim’in bedeni şeklinde bir beden yapar. Bedel ödemeden simya gücü yapma yeteneği ile Batıya gider. Hohenheimde pişmanlık ve acı içinde Doğuya doğru yol alır.   Zamanla evlenen ve çocukları olan (Edward ve Alphonse) Hohenheim, Homunculus’un başka bir planı olduğundan endişelenerek evden ayrılır ve onun peşine düşer.   Finalde içinde ki gücün tamamını Homunculus Hohenheim’i durdurmak için harcar. Karısının mezarına gidip yüzünde bir gülümseme ile ölür.

6. Scar

scar

Ishabal‘lı bir suikastçıdır. Ailesi ile birlikte mesut bir şekilde yaşarken bir Amestiris askeri küçük bir çocuğu vurur ve çatışma başlar. Çatışmalar iç savaşa kadar büyür ve sonuçta alınan bir kararla Ishbal’ın imhasına karar verilir.    Scar’ın Ağabeyi ülke üzerinde bir oyun oynandığından kuşkulanır. Derin araştırmalar sonucunda Xrexes de yapılan dönüşüm çemberinin bir benzerinin Amestiris üzerinde yapılmaya çalışıldığını anlar. Simyanın Böl-Dönüştür-Birleştir kanununu engelleyen özel bir Doğu-Batı simyası karışımı icat eder.  

Aile saldırıya uğradıktan ve kardeşinin kolu parçalandıktan sonra kendisini kardeşinin bir kolu için feda eder. Kardeşinin kolu Scar’a geçer. Scar uyandığında Tüm Amestirislilerden nefret etmektedir. Karşısına çıkan ilk Amestirisliler olan Bay ve Bayan Rockbell’i kendisine yardım etmelerine rağmen öldürür. 

Amestiris’e gelen Scar Ulusal Simyacıları avlamaya başlar. Ülkenin başında ki kişinin bir Homunculus olduğunu ve kendi ülkesinin sadece başka bir amaca hizmet etmek için yok edildiğini anlayan Scar, Erlic kardeşlere yardım eder.   Finalde de Ishbal‘ın tekrar inşaası ve kültürünün korunması gibi işlerde çalışmaya başlar.

7. Soft J. Kimblee (Kızıl Simyacı)

Soft J. Kimblee Kizil Simyaci

Tek kelime ile manyağın tekidir. Öldürmek ve işkence etmek gibi işleri sadece zevk olsun diye yapar. Simya ile patlamalar oluşturabilir. Kendisi bir Ulusal Simyacıdır. Ishbal katliamına isteyerek katılmış ve görevini isteyerek yapmıştır. Scar’ın ailesini öldüren de yine Kimblee‘dir.

Ishbal görevi tamamlanınca savaş suçlusu olarak yargılanıp hapse atılır. Ortalıkta Scar çok fazla sorun yaratınca ve Hükumet bu konuda çaresiz kalınca birden Kimblee’nin suçsuz olduğu(!) anlaşılır ve serbest kalır. Durumdan hiçte rahatsız olmayan Kimblee hemen görevinin başına döner.

Homunculusların Amestiris üzerindeki planının öğrenmesi bile fikirlerinin değişmesi için yeterli olamaz. Finalden önce çok kötü bir şekilde yaralanır ve Pride onu yer. Finalde ise Pride karakteristik zayıflık gösterdiği için içeriden müdahale eder. Böylece Pride Edward Erlic tarafından yenilir.

8. King Bradley (Wrath) (Führer)

King Bradley

King Bradley, başlangıçta normal bir insandı. Bir devlet organizasyonu tarafından yetimken alınan sayısız çocuktan biriydi. Ne kaydı, Ne adı ne de başka bir şeyi vardı. Savaş, siyaset ve diğer eğitimlerin en iyisi verildi. Bu çocuklardan bir tanesi bir gün Führer olacaktı.    Babanın(Kendini Hohenheim’a dönüştüren Homunculus) kendinden çıkardığı 7 (yedi) günahtan birisi bu çocukların içine eklenmeye çalışıldı. Denemelerin hepsinde denekler öldü. En sonunda bir tanesinin bedeni Wrath’ı kabul etti. Wrath ülkenin başına geçirildi. King Bradley adı ve Füher unvanı ile Amestiris’i yönetmeye başladı.    Wrath’a Selim isminde bir oğlan çocuğu verildi çünkü Homunculuslar üreyemez. Selim’de bir Homuculus’du hem de en güçlü Homuculus yani Pride’ydi. Bunlara rağmen Wrath karısını kendisi seçti. Hayatta yaptığı tek seçim buydu ve onu sevdi.   Wrath yaşlanan ve iyileşemeyen bir Homunculusdur. Final savaşında Greed isimli bir diğer Homunculus tarafından yaralandıktan sonra uzun bir savaş vermiştir. Sonunda Scar galip gelerek Wrath’ı öldürmüştür.   Wrath (öfke) final savaşını sadece savaşmak için yapmıştır. İstese kaçabilirdi. Ama doğası buna engel oldu. Sadece savaşmak için savaştı.   Homunculus dövmesi, bantlı olan sol gözündedir. 

9. Selim Bradley (Pride)

Selim Bradley Pride

Selim Bradley bilinen en güçlü Homunculusdur. Gözler ve ağızlara sahip olan gölgeleri yönetebilir. Bilinen tek zayıflığı Işığın olmadığı yerlerde gölge yaratamamasıdır. Homunculusların en yaşlısı olma özelliğine sahiptir. Günlük hayatta King Bradley‘in evinde normal bir çocuk gibi yaşar ve davranır. İç dünyası da bir çocuktur.   

Güçsüz kaldığı bir anda daha fazla filozof taşı için başka bir Homunculus olan Glutony’yi yemiştir. Zayıfladığında ve ölmek üzere olduğunda da arkadaşı sayılabilecek tek kişi olan Kimblee’yi yemiştir. Yeme işlemini gölgeler yapar selim fiziksel olarak yemez.    Final savaşında kendini küçük düşürür ve Edward Erlic’in bedenini almaya çalışır. Bu durumu bir zayıflık olarak düşünen Kimblee, Selim’e içeriden müdahale eder ve ölmesini sağlar.   

Selim tüm filozof taşlarını kayıp ettikten sonra 1-2 cm boyutlarında bir bebeğe dönüşür. Bu Selim’in orijinal formudur. Bu form öldürülmez ve tekrar büyütülür. Selim, Final savaşından sonra hayatta kalan tek Homunculusdur. Son halinde Homunculus mu yoksa sıradan bir çocuk mu olduğu henüz bilinmemektedir.   Homunculus dövmesi, ayağındadır.

10. Ling Yao (Greed)

Ling Yao Greed

Amestiris ülkesinin yanında ki Xing İmparatorluğunun 50 klanından birisinin veliaht prensidir. Xing toplamda 50 klandan meydana gelir. Bir imparator öldüğünde yerine bir isteği gerçekleştirebilen klanın lideri geçer. Şu an ki Xing İmparatoru yaşlı ve hasta bir adamdır. Ölümsüzlük isteği ile 50 klanın veliahtları bu arayış uğruna dünyaya yayılır. Ling korumaları Ra Fan ve Ra Fan’ın dedesi ile birlikte Amestirsi’e gelirler.

Ling, kılıç kullanmada çok yeteneklidir. La Fan ve dedesi de homunculusları ve enerji akışlarını hissedebilen çok güçlü suikastçı analardır. Normal şartlarda Wrath ile teke tek çarpışabilen Ling daha sonradan bedenine Greed’in girmesine izin vermiştir. Greed ve Ling zaman zaman bedeni kontrol etmişlerdir. Greed finalde kendini feda etmiş ve geriye sadece Ling kalmıştır.

Greed, yani Açgözlülük doğası gereği ne baba homunculusa ne de başkasına bağlanabilir. Vücudundaki karbonu kullanarak çok güçlü bir dış kalkan yapabilir.

Ling bir felsefe taşı ile Xing’e döner ve imparator olur.

11. Lust

lust

Lust, yani Şehvet yedi ölümcül günahtan birisidir. Serinin başlangıcında bir tür lider konumundaydı. Kararları alır ve ekibi yönetirdi. Parmaklarını çok güçlü uzayabilen mızraklar gibi kullanabilir. Gizemli ve erotik tavırlar sergiler.

4. laboratuvarda giriştiği bir savaşta Roy Mustang tarafından yok edilmiştir. Ölmeden önce Havoc’un sakat kalmasına neden olmuştur. Roy Mustang, Lust‘u yok edene kadar bir çok defa yakması gerekmiştir.

12. Envy

Envy

Envy, şekil değiştirebilen tek homunculustur. Sürekli olarak genç bir insan formunda gezer. Tüm homunculuslar gibi çok hızlı bir şekilde iyileşebilir. Glutony‘nin içinde hapsoldukları ilk seferinde Envy dinazorumsu ilk formunu göstermiştir. Fakat bu da onun orijinal formu değildir. Eğer felsefe taşından mahrum kalmış ise yeşil küçük bir böcek şeklindedir.

Roy Mustang’ın arkadaşı Maes Hughes‘i öldüren aslında Envy’dir. Roy, Envy’yi yok etmek için çok uğraşmıştır. Roy son anda kontrolden çıkınca arkadaşları müdahale etmiş ve Envy’yi öldürmesini engellemiştir.

Envy, sonunda acı ve ıstırapla (Not: normalde sürekli insanları aşağılar ve hakir görür) Edward’ın “Sen insanları kıskanıyorsun” yorumunu kabul eder ve kendi yaşamına son verir.

13. Sloth

sloth

Sloth en sonlarda görünen ve giden karakterlerdendir. Karakteri gereği çok tembeldir ve hiç bir şey yapmak istemez. Buna rağmen çok güçlüdür ve yenilmesi çok zordur. Kendisi normalde Wrath‘dan bile hızlıdır. Hızlandığında kendisini kontrol edemez ve bir yerlere çarpar.    Amestiris’in çevresinde ki devasa dönüşüm çemberini Sloth kazmıştır.  

14. Glutony

glutony

Kendisi oburluk ve ya açlık olarak tanımlanan günahtır. Sürekli olarak birilerini yemek istemektedir. Ayrıca Baba Homunculus‘un başarısız Gerçeklik kapısı deneyinin bir yan ürünüdür. Çenesinden Kasığına kadar karnının açıp düşmanlarına saldırabilir. Glutony saldırdığında canlı cansız demeksizin hepsi zemini komple kan olan, Dünya ile gerçeklik kapısı arasında ki sonsuz bir boşluğa hapsedilir.   Kazara Envy, Edward ve Ling‘i buraya hapsetmiştir. Buradan çıkmak için üçünün birlikte çalışması gerekmiştir. Glutony sonunda Pride tarafından yenilir.

15. Alex Louis Amstrong

Alex Louis Amstrong

  Binbaşı Amstrong, Roy Mustang‘ın emrinde çalışan subaylardan birisidir. Taş ve kayaları havada sivriltip fırlatmasını sağlayan artistik bir simya gücüne sahiptir. Her cümlesinde ve yaptığı şeylerde “Nesillerdir Amstrong ailesinde bulunan … yeteneği.” şeklinde ekleme yapar. Simyasını, gücünü, hatta üstün resim yeteneğini bu şekilde tanıtır.

Çok disiplinli ve sadık bir askerdir. Ailesi yani Amstrong ailesi gerçekten varlıklı bir ailedir ve Amestiris‘in kuruluşundan beridir sürekli önemli devlet ve ordu görevlerinde yer almıştır. Ablası Tüm General Oliver Mira Amstrong Ülkenin kuzeyindeki Briggs dağlarında bulunan duvar karakolunun kumandanıdır. Alex ve Oliver arasında Oliver’in Ishbal savaşından kaçmasından ötürü bir soğukluk vardır. Buna rağmen birbirlerini hayatları pahasına korurlar.

16. Riza Hawkeye

Riza Hawkeye

Ateş simyasını mükemmelleştiren ustanın kızıdır. Usta bu sırrı orduya katıldığı için Roy Mustang‘a vermez. Ölmeden önce kızının sırtına dövme yaptırır. Lakin Riza babasının ölümünden sonra önce orduya katılır, sonra da ateş simyasının sırrını Roy’a verir. Daha sonradan Roy’dan bu sırrı bedeninden yok etmesini ister. Roy Riza’nın sırtının bir bölümünü Riza’ya zarar vermeyecek şekilde yakar.    Riza orduda Albay Roy Mustang‘ın yanında çalışan bir subay ve çok iyi bir keskin nişancıdır. Ishbal savaşında yaptığı her şeyden dolayı üzüntü duymaktadır.

17. Oliver Mira Armstrong

Oliver Mira Armstrong

Briggs dağlarında bulunan duvar şeklinde ki bir kalenin komutanıdır. Tümgeneral rütbesine sahiptir. Kardeşi Alex ile pek anlaşamaz. Soğuk kanlıdır. Duygularını belli etmez. Eşitlik ve adalet gibi şeylere önem veren, Dil, din ırk ve renk ayrımı yapmayan filmin mükemmel karakteridir. Tüm bunlara rağmen Ishbal savaşından kaçtığı için kardeşine kötü bakar.    Düello ile kazandığı aile evlerini ölmesi durumunda miras olarak Roy Mustang’a bırakmıştır. Düşman silahlarını alıp kendi birliklerine uyarlatır. Briggs ülkenin en kuzeyi ve inanılmaz soğuk bir yerdir.

18. Izumi Curtis

Izumi Curtis

Edward ve Alphonse’nın simya ve savaş öğrermenleridir. 18 yaşında iken Briggs dağlarında bir ay bir bıçakla hayatta kalmıştır. Bu nedenden Edward ve Alphonse’yu yanına almadan önce bir ay ısısız bir adada bir bıçakla terk etmiştir.   Savaş ve simyası çok iyidir. Soran herkese ben sıradan bir ev kadınıyım der. Daha önce ölü bebeğini diriltmek için insan dönüşümü yapmıştır.

Bu sebepten insan dönüşümü yapan ve gerçeklik kapısını gören herkeste olan iki özelliğe sahiptir. Birincisi dönüşüm çemberi olmadan sadece iki elini birbirine vurarak simya yapabilmektir. İkincisi ise dönüşüm bedli ödemiştir. Izumi den bir uzuv yerine iç organlarının bazıları alınmıştır.   Hoheneim ile karşılaşana kadar ölümü beklemekteydi. Hoheneim gücünü kullanarak ić organlarını düzenledi. Hala organları yok ama en azı dan ölmeyecek.   Kocası ile birlikte bir kasapları vardır. Kocası çok iri ve güçlü bir adamdır.

19. Baba “Homunculus” Hoheneim

baba homunculus hoheneim

FMA Brotherhood serisinin kötü adamıdır. Şimdiye kadar ki tüm kötüler ya adamı ya da adamının adamıdır. Hayatına Xrexes İmparatorluğunda başlamıştır. Xrexes simyacıları bir nedenden ve şekilde birinci resimde ki gibi görünen bir Homuculus yarattı. Bu Homuculus sadece şişenin içerisinden konuşan zeki bir varlıktı ve başlangıçta kimseye bir zararı yoktu.

Homunculus’u yaratmak için simyacılar kana ihtiyaç duymuşlardır. Bu kanıda 23 numaralı köleden ssağlamışlardır. Homunculus bir gün 23 numaralı köle ile iletişim kurar. Zamanla daha iyi arkadaş olurlar.

Simya konusunda engin bilgilere sahip olan Homunculus, 23 numaralı köle imparatorun kabinesine girene kadar onu eğitir. Bu arada 23 numaralı köleye bir isim de bulmuştur. Hoheneim adı hem köle hem de Homunculus için güzel bulunmuştur.

İmparator yaşlı ve hasta bir adamdır ve ölmek istememektedir. Bu nedenden ölümsüzlük aramalarına başlamıştır. Homunculus imparatora bunun mümkün ama sonuçlarının korkunç olduğunu söyler. İmparator çekinmeden kabul eder.

Ülkenin etrafıma su kanalı olarak gôrünen devasa bir dönüşüm çemberi çizilir. Kilit noktalarda halk katledilip kurban edilir. Sonunda dönüşüm günü gelmiştir. İmparator çemberin merkezinde durmalı ve dönüşüm başlamalıdır.

Öyle de olur. İmparator çemberin merkezinde durur ve dönüşüm başlar. Lakin Homunculus yalan söylemiştir. Çemberin merkezi imparatorun durduğu yer değil kendi durduğu yerdir.

Kendisi ve kendisini tutan Hoheneim, Xrexes İmparatorluğunda ki 1.000.000 insan ruhunu aralarında paylaşırlar. İkisi de ölümsüz birer yaşayan filozof (felsefe) taşına dönüşmüşlerdir.

Homunculus kendisine bir beden yaratır. Bu beden de arkadaşı Hoheneim ile aynı görünmektedir. Yollarını ayırırlar. Homunculus batıya Hoheneim doğuya doğru yol alır.

Çöllerde kederden kahrolan Hoheneim Xing’li tüccarlarca alınır ve Xing‘e götürülür. Hoheneim burada insanlara ilk kez tanıştıkları simyayı öğretir. 

Homunculus ise batıda ismi Amestiris olan küçük bir ülkeye gider. Amestiris’in kaynaklarını ve insanlarına öğrettiği simyayı kullanaraktan Amestiris’in büyük bir ülke olmasını sağlar. Lakin ülkeyi daima el altından yönetir. Kendi bedeninden çıkardığı 7 ölümcül günaha bedenler verir ve onları da stratejik işlerde kullanır.

Homunculus’un planı neredeyse ilkinin aynıdır. Zaten ölümsüz olduğundan bu defa tanrı olmaya yani gerçeklik kapısını içine almaya çalışır.

Uzun çabalar ve FMA finaline kadar geçen maceralar doğrultusunda sonunda başarırda. Kendisini ikinci resimde ki gibi bir şekle sokar.

O kadar güçlüdür ki hiç zorlanmadan avuçlarında bir güneş yaratabilir.

Başta Edward olmak üzere ordu mensupları, simyacılar ve daha bir çok kişi birlikte çalışarak sonunda onu yemeyi başarırlar.

Gerçeklik kapısının önüne düşen Homunculus gerçeklik tarafından kapının diğer tarafına atılır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir