1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

InJustice: God Amoung Us Serisi Ne anlatıyor?

InJustice: God Amoung Us Serisi Ne anlatıyor?
injustice konusu
1

DC Comcis tarafından çıkarılan bir oyun olarak başlayan Injustice hikayesi Çizgi Roman ve şimdide Animasyon filmi oluyor. Seri klasik bir paralel evren hikayesinden yola çıkarak Adalet Birliğinin parçalanmasını ele alıyor. Adalet Birliği başta Superman ve Batman olmak üzere birbirine karşı savaşıyor. Tüm dünya hatta evren bu olaylardan doğrudan ve dolaylı olarak etkileniyor.

InJustice Konusu Nedir?

Batman’in eski ezeli düşmanı olan Joker bir gün Batman ile uğraşıp sürekli yenilmekten sıkılıyor ve Superman ile uğraşmaya karar veriyor. Genellikle planları doğrudan öldürmeye odaklı olmayan Joker yine böyle bir plan yapıyor. Superman’in eşi olan Louse Lane‘yi kaçırıp bir yere gizliyor.

Adalet birliği ve Superman onu aramaya başladığında Joker çoktan başka bir plan kurgulamış oluyor. Korkuluk’un korku gazı ve Kriptonit gazını birleştirerek Superman üstünde etkili bir korku gazı yaratıyor. Superman, Lois’i kurtarmak için odaya girdiğinde gazı etkisi ile karısını eski düşmanı Doomsday olarak görüyor. Normalde çok dayanıklı olan ve uzayda ölmeyecek olan Doomsday’i uzay’a atıyor. Karısı ve karnındaki doğmamış bebeğini kendi elleri ile öldürmüş oluyor.

Lois’in nabzına bağlı bir nükleer bomba Superman’in şehri olan Metropolis’de patlıyor ve tüm şehir yok oluyor. Superman dünyaya geldiğinden evi, ailesi, eşi ve şehri yok olmuş oluyor.

Bu olaylardan bir süre sonra Joker’i öldürüp kötü adamları temizlemeye ve dünyanın kontrolünü almaya çalışıyor. Bu deliliğin daha fazla yaşanmasını önlemeye çalışırken dünyayı ele geçirmeye çalışan bir kötü adama dönüşüyor. Eski dostu Batman’de onu durdurmaya çalışıyor.

Kaynak:

Wikipedia – Injustice: God Amoung Us

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 26 Şubat 2023

    Mutlaka çizgi romanı okunmalı.

  2. Yakında animasyonu çıkacak, yeyy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir