1. Anasayfa
  2. Anime

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo Nedir?

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo Nedir?
Kono-Subarashii-Sekai-ni-Shukufuku-wo
0

Aynı isimli manga ve animeye sahip olan bir japon eseridir. Kısaca Konosuba olarak bilinir. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! Türkçe olarak “Tanrının Kutsaması Bu Muhteşem Dünyanın Üstüne Olsun” demektir. Doğa üstü güçler, macera, isekai kategorilerinde yayınlanır. Satu Kazuma isimli bir gencin ölümünden sonra başından geçenleri anlatır.

Karakter Bilgileri:

Satou Kazuma

Evcimen bir Otaku’dur. Bir sınıf arkadaşını kurtarmaya çalışırken şok geçirip ölür. Tanrıça Aqua onu başka bir diyara yollamak için teklif yapar. Lakin ölüm yöntemi ile alay ettiği için onu da yanına alır.

Aqua

Axis mesebinin taptığı su tanrıçası Aqua ‘dır. Normal şartlarda sınırsız güçlerle ölümlülere yol gösterir. Ölümlünün birisinin onu da sürüklemesi sonucunda kendisini paralel bir evrende yaşarken bulur.

Megumin

Megumin bir kızıl şeytandır. Normal şartlarda bir çok büyü gücüne sahip olan güçlü bir ırktan gelen bir büyücüdür. Lakin sadece patlama büyüsü kullanır. Yapacak gücü olmasına rağmen sadece patlama büyüsü kullanır.

Darkness

Gerçek adı Lalatina Dustiness Ford ‘dur. Ülkenin en zengin ve varlıklı ailesinin tek kızıdır. Şövalye olmak isteyen mazoşit bir manyaktır. Çok dayanıklıdır. Üstelik bir soyldur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. 26 Şubat 2023

    Bu animenin adını kısaltırken ne düşündüler acaba?

  2. Konosuba efsanedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir