1. Anasayfa
  2. Anime

OnePunch Man Nedir?

OnePunch Man Nedir?
onepunh-man
0

Hikayesi

Japon mangası olan aynı isme sahip Manga ve animesi olan kahramandır. Saitama isimli genç adamın kazandığı güçleri ve maceralarını anlatır. Aşırı derecede dayanıklı ve her düşmanı tek yumrukla alt edebilen bu karaktere One Punch Man deniyor. Manga olarak devam eden seri Anime olarak sadece bir sezon çekilmiş ve şimdilik askıya alınmıştır.

Dünyada canavarların ve olağan üstü varlıkların dolaşmaya başladığı bir zamanda çok güçlü ve zengin bir adam kahramanlar birliğini kurar. Üç yıl önce bilinmeyen(Saitama) bir kişi tarafından torunu bir canavar saldırısından kurtarılınca kahramanlar birliğini kurar. Bu kahramanlar organize bir şekilde dünyayı korur. Not: Bir şekilde olayı Saitama batmasına rağmen üç yıl boyunca kahramanlar birliğini duymadan yaşar. Son üç yılda yaptığı kahramanlıkları bilmez. Belli testleri geçen kahramanlar kategorize edilir.

Kahraman Seviyeleri:

Karlamanlar birliği veri tabanına kayıklı kişilerin güçlerine göre aldıkları seviyedir.  

S Seviyesi: En güçlü kişilerden oluşan en elit kahramanlardan oluşan guruptur. Güçleri inanılmaz fazladır. Sadece önemli olaylara müdahale ederler.  

A Seviyesi:  Önemli ve güçlü karakterler vardır. Normal şartlarda yükselme ile ilerlenirse S seviye olabilmek için önce A1e kadar gelmek gerekir.  

B Seviyesi: Önemli başarılar elde etmiş alt seviye kahramanlardan oluşur.  

C Seviyesi: Çok güçsüz ve ya yeni kahramanların oluşturduğu bir guruptur. Daha bir alt gurup yoktur. Bu guruba üye kahramanlar için haftada en az bir kahramanlık yapma şartı vardır yoksa kahraman veri tabanından silinirler.

Tehlike Seviyeleri:

Meydana gelen afet, kötü kişiler ve ya canavarların yıkım seviyelerine göre aldıkları isimler yani seviyelerdir. Tehlikenin oranına göre önemli kişiler olaya müdahale eder.  

Tanrı Seviyesi: Dünyanın sonu anlamına gelen çok büyük yıkımlar yaratabilecek olaylar için tehlike seviyesidir. Bu tehdidi savuşturmak için her seviyeden herkesin yardımına ihtiyaç vardır.  

Ejder Seviyesi: Şehirlerin yıkımı anlamına gelen kaotik olaylardır. Sadece S Seviye kahramanların gücü yeter. Yinele bütün S Seviye kahramanlar müdahale için çağrılır.

Şeytan Seviyesi: Yıkım seviyesi tek şehirle sınırlıdır A kategori kahramanlar için uygun düşmanlar için uygun kötülükler barındırır.

Kaplan Seviyesi: A ve ya B kategoride ki kahramanların müdahale ettiği şehir altı yıkıma sebep olabilecek kötülükler için kullanılır.

Kurt Seviyesi: B ve ya C seviyesi kahramanların müdahale ettiği çok küçük olaylardır.

Önemli Karakterler

One Punch Man (Saitama)

Saitama isimli bu genç adam aynı zamanda One Punch Man’dır. İnanılmaz dercede güçlü, hızlı ve çeviktir. En önemli özelliği her düşmanı tek bir yumrukta yenebiliyor olmasıdır. Çocukken de bir kahraman olmak isteyen Saitama 3 yıl önce bir çocuğu kurtarmıştır. O günden sonra spor yapmaya ve hobi olarak kahramanlık yapmaya başlamıştır. Bu üç yıl içinde güçlerini kazanmıştır. Güçleri doğal değildir. Ama Saitama çalışarak olduğunu sanmaktadır. Gücünün asıl kaynağı bilinmemektedir. Chyborg arkadaşı ile maceradan maceraya koşmaktadır.   Kahramanlar birliğinin kurulmasına neden olan olayın baş karakteri olsa da yıllarca hiç duymamıştır. Öğrencisi ve arkadaşı olan Chyborg ona söyleyene kadar. Kahramanlar veri tabanına kayıt olmak için gitmiş ama yazılı sınavı çok kötü olduğu ve fizikler testlerden 50 tam puan aldığı için C Seviyeden başlatılmıştır.

Saitama kahramanlık işini hobi olsun diye yapar. Güçleri herkesi tek yumrukta yenecek kadar artınca artık sadece yeterli bir düşman aramaya başlar. Savaşları artık çok sıkıcı hale gelmiştir. Bu sebepten insani hinslerinin de köreldiğinine inanır. Eğlenebilmek için düşmanlarını hemen yenmez. Biraz varmalarına müsaade eder. Ayrıca tam gücünü asla kullanmaz. Normal yumruk ve ya seri normal yumruk kullanır.

Chyborg (Genos)

Şehri ve aile bir chyborg tarafından yok edilmiş bir kişidir. Onu kurtaran bilim adamına kendisini bir chyborg a dönüştürmesi için yalvarmıştır. Genos intikam için çok çalışmıştır. Fakat bir gün şehir çok güçlü bir düşman tarafından tehdit edilince müdahale kararı verir. Acı bir şekilde yenilir. Son hamle olarak kendini imha kararı verir. Fakat o canavar Saitama’nın tek yumruğu ile yok edilince, Saitama’ya öğrenci olmak için yalvarır. Beraber çıktıkları maceralarda Saitama’nın öldürüdüğü canavarları Genos öldürdü sanan Kahramanlar birliği sınavdan sonra ona S Seviye unvanı  verirler. Saitama’nın öldürdüğü canavarlar genelde Genos öldürdü sanılır.

Tornardo (Tatsumaki)

Kahramanlar birliğinin en güçlü 2. üyesidir. Telekinezi yeteneğine sahiptir. Gücü Uzaydan meteor çekmeye yetecek kadar geniş ve şehri kağıt gibi bükmeye yetecek kadar büyüktür. Şımarık ve geçimsiz (tsundre) birisidir. Hemen hemen kimseyle doğru düzgün konuşmaz. Tek kardeşi olan Fubuki dışında bilinen bir ailesi yoktur. Geçmişte Blast ile karşılaşmış ve ondan ilham almıştır.

Ehliyetsiz Sürücü:

C seviyesi kahramandır. Olaylara bisikletle gider. Süper yeteneği yoktur  Saitama hayatını kurtarmıştır.

Puri Puri Mahkum Melek:

Çok güçlü ve dayanıklı eş cinsel bir kahramandır. Erkeklere yakın olabilmek için kendisini hapse attırır. S Seviyesi kahramandır.

Bekçi Köpeği:

S Seviyesi kahramandır. Asosyal ve konuşmayan sürekli bekçi köpeği gibi giyinen bir kahramandır.

Chyborg Şövalye:

S-2 seviyesi bir kahramadır. Kendisi gelmez uzaktan kontrol ettiği bir robot yollar. Muhtemelen gizli bir kötüdür.

No: Hobi olarak kahramanlık yapan birisi :D

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir