1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Starfire Kimdir?

Starfire Kimdir?
starfire-bilgi
0

Bilgi:

Gerçek Adı : Koriand’r

Takma Adı: Starfire (Yıldız Ateşi)

Gezegen: Tamaran

Ekip: Genç Titanlar

Tarihçe:

DC comics tarafından yayınlanan hayali süper kahramandır. Marv Wolfman ve George Pérez tarafından Ekim 1980 ‘de yaratılmıştır.

Fiziksel Özellikler ve Kostüm: Normal insanlardan daha uzundur. Bu uzunluk hem hemcinsleri hemde karşı cinsleri için geçerlidir. Sevgilisi Robinden bile uzundur. Bu durum hem çevresindekilerce hem de okurlarca tuhaf bulunur. Çoğunlukla koyu tenli olarak gösterilir bu hem sıcak bir gezegenden gelmesi hemde güneşten güç alması ile ilgilidir. Gözlerinin hem irisi hemde retinası yeşildir. Uzun kızıl saçlıdır. Eski hikayelerde uçmaya başladığında saçlarının ucu yanar. Tamarana özgü bir kıyafet ile gezer kostüm olarak bunu kullanır. Kostümü mor renktedir.

Hikaye: Starfire(Yıldız Ateşi) gerçek adı ile Koriand’r Vegan siteminde bulunan Tamaran isimli bir gezegenin vatandaşı ve Prensesidir. Tamaran gezegenin kralının iki kızından küçük olanıdır. Diğer kızkardeş Blackfire’dir. Tamaran da çocuklar ileri savaş eğitimine tabi tutulur. Okaraa isimli savaşçı bir gezegene eğitim için kız kardeşi ile birlikte gönderilir. Eğimlerde daha başarılı olan Starfire tahta geçme hakkını kazanır. Blackfire büyük olduğu için tahta kendisinin geçmesi gerektiğini düşünmektedir. Blackfire bir plan yapar. Starfire’yi vatan hainliği ile suçlar ve bir darbe ile başa geçer. Starfire’yi köle olarak ele geçirmesi için bir ekip yollar fakat ekip başarılı olmaz. Starfire avlanmaktan kurtulup Dünya gezegenine sığınır burada Genç Titanlar ile tanışır ve dünyada kahramanlık yapmaya başlar.

Güçleri:

Güçlerinin Kaynağı: Starfire, tıpkı Superman gibi güçlerini güneşten almaktadır.  Kendi gezgeni olan Tamaran kendi yıldızına oldukça yakın bu yüzden çok sıcak bir gezegendir. Tamaranlılar bu gezgende güçlerini kullanabilmektedir. Superman ise kendi gezegeninde güçsüzdür. Belirgin bir zayıflığı yoktur.

Dayanıklılık: Ateşe karşı inanılmaz bir dayanıklılığı vardır. İsminin Yıldız ateşi olduğunu ve çok sıcak bir gezegenden geldiği düşünüldüğünde bu aslında garip değildir. Normal insanlardan çok daha güçlü ve dayanıklıdır. Yaralanması çok zordur.

Uçmak: Bütün Tamaranlılar gibi Starfire de uçabilmektedir.

Lazer ve enerji topları : Ellerinden ve gözlerinden lazer ve enerji topları fırlatabilmektedir. Hem enerji topları hem de lazerler yeşil renktedir. Rengini belirleyemez ve ya başka etkenler altında değişmez.

Dil Öğrenme: Bu özellik biraz tuhaf gelebilir ama tüm Tamaranlılananlarda standart bir özelliktir. Tamaranlılar öptüğü kişinin dil yeteneklerini kopyalar bu sayede çok sayıda dili kısa bir sürede öğrenebilir. Dünyaya ilk geldiğinde ilk Robin ile karşılaştı ve dil öğrenmek için onu öptü. Robin bu yeteneğini öğrenene kadar nedenini anlayamadı ve bu olayın tetiklediği olaylar zincirinde sevgili oldular.

Ekip ve Dünya Hayatı: Dünyada zaman içerisinde bir yer edindi. Genç titanlara katıldı. Robin ekipten ayrıldıktan sonra bir süre Titanlara liderlik yaptı.

Alternatif Hikayeler: Her kahraman gibi Starfire ‘nin de bir çok farklı versiyonu vardır. Bunlardan bazılarında Küçük bazılarında ise büyük değişiklikler vardır. Bir hikayede Dünya yörüngesinden geçen bir Tamaran gemisi düşür anne va baba ölürken iki kız çocuğu kurtulur. Bunlardan bir tanesi Stafire’dir. Büyüyünceye kadar bir devlet labaruvarında deney malzemesi olarak kullanılır.  Başka bir tanesinde köle olarak satılır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir