Nokia Kelimesinin Anlamı Nedir?

Nokia Kelimesinin Anlamı Nedir?
nokia
0

Finlandiya ‘da 1865 yılında faaliyete başlayan şirket ülkede ki Nokianvirta isimli nehrin kıyısında yer alan Nokia kasabasında kurulmuştur. Adı da o kasabanın adıdır. Kısacası Nokia Finlandiya da ki bir kasabadır. Yani Nokia kurulduğu yerin adını alan bir yerel işletme olarak ortaya çıkmıştır.

Orta yaşın üstünde ki birisinin Nokia ismini duymamış olma olasılığı yoktur. Dünyanın en büyük telefon üreticisi olarak bir dönem sektörde öyle bir yer edilmişti ki Pazar payı ve kullanıcı deneyimi olarak “Nokia ve diğerleri” şeklinde kullanılırdı.Nokia, Telefon dünyasında bir devdir. Şimdilerde pek bir geride kalmış olsa da 90’lı yıllarda bu piyasanın kralıydı. 2000 öncesi doğumlu herkesin kesinlikle bir Nokia telefon kullandığını iddia etsem yanılmış olmam.

Bu gün bile dünyanın en çok telefon satma rekorunu Nokia elinde bulundurmaktadır. Nokia 1100 tam 256.000.000 adet satarak dünya telefon satış rekorunu kırmış ve o günden beri de elinde bulundurmaktadır. Yine Nokia tarafından üretilmiş olan 3310 sağlamlığı ile tüm gönüllerde taht kurmuş ve 3. Kattan düşme testlerinden başarıyla çıkmıştır. Bu gün meme ve caps olarak bile hala kullanılmaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

  1. 7 ay önce

    Nokia Connect to Prople

  2. 7 ay önce

    Vay arkadaş aklıma gelmezdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir