1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Brainac Kimdir?

Brainac Kimdir?
brainiac
1

DC sistematik fantastik süper kültürlerinden biridir. Genellikle süpermene karşı savaşlarını izle şekilde Adalet Birliği ne karşıda Zorlu Mücadeleleri olmuştur.

Yarı insan yarı makine bir Chyborg dur. Baz anlatımlardan bir merkezden kontrol edilen bir yazalım. Pal anlatımlarda kontrolden çıkmış bir Yapay Zeka. Hatta bazılarında mekanik eklentiler almış orjinal bir canlıdır.
Yapım aşaması nasıl anlatılır anlatırsın, brainac O zaman tek bir amaç gözlenmiştir. O amaçla evrendeki tüm bilgiye kaydetmek ve bilgileri kaydedilenlerin orjinallerini yok etmektir.

Not: Sıklıkla marveldeki ultron karakteri ile karşılaştırılır. Ama bence arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır.

Brainac evrende kendi kahvaltı benzeri bir gemi ile dolaşır. Bütün gezegenler eve sistemleri robotik sondalar yollar. İçerisinde Hayat barındırdığı belirlenen gezegenlere gider. Robot ordusuna kullanarak önceki yaşam türlerini bulur ve onların bilgilerini kaydeder Daha sonra da orjinallerini yok eder.  Bu katliam sona erdikten sonra yeterince bilgi aldığını düşündüğünde gezegenin en gelişmiş şehirlerinden birisini küçültüp kendisine hatıra olarak kalır. Daha sonra da gezegeni belirsiz bir teknolojiyle yok eder. Superman anlatımlarının Krypton gezegenini brainac yok etmiştir. Gezegenin en gelişmiş şehri olarak gördüğü başkentini küçülterek emanetleri arasında kalmıştır. Bu nedenden kripton da son kurtulan kişi Superman değildir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 26 Şubat 2023

    Dc nin yapay zeka kötü adamı. Bazı serilerde gerçek olduğunu gördük mesela Superman vs Brainac isimli animasyonu.

  2. 25 Nisan 2022

    Mükemmel görünüyor bende aldım kullanışlı tavsiye ederim herkese

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir