1. Anasayfa
 2. Anime

Konosuba Aqua Kimdir?

Konosuba Aqua Kimdir?
konosuba aqua
0

AquaKonoSuba serisindeki dört ana karakterden biridir . Fantezi Dünyasında yaşamadan önce, insanları öbür dünyaya yönlendiren bir su tanrıçasıydı. Kazuma son dileği ile onu İsekai’ye geçirmiş ve görev bitene kadar orada kalmaya mahkum olmuştur.

Görünüm

konosuba aqua para

Kazuma tarafından hiçbir insanın boy ölçüşemeyeceği bir güzellikle tanımlanır. Açık mavi gözleri ve saçları vardır. İri göğüsleri, uzun bacakları ve geniş kalçaları vardır. H2O molekülüne benzeyen bir toka ile tutuşturulmuş beline kadar uzanan saçları vardır. İnce bir yapıya sahiptir. Vücut ölçüleri 83-56-54-83 cm’dir. 1,58 boyunadır.

Beyaz süslemeli, kolsuz lacivert kuş tüyü bir elbise giyer. Çok açık değildir ama etek boyu son derece kısadır. Buna rağmen eğildiği zamanlarda her zaman yeteri kapalılığı sağlar. Göğsünde mavi bir taş olan yeşil bir fiyonk vardır. Bazen kaybolup gelebilen yarı saydam pembe bir şala sahiptir. Aynı şekilde istediğinde çağırabildiği bir asaya sahiptir. Şal’ı tanrıça olmasının nişanı olarak tanımlar. Asası dışındakilerin aksesuar olduğu düşünüyor.

Kişilik

konosuba aqua ağlama

Aqua’nın ilginç ama zahmetli bir kişiliği var. Yüksek ruhlu, neşeli ve kaygısızdır, ancak nadiren eylemlerinin sonuçlarını düşünür. Aqua, inançlarını başkalarına dayatmasa da, her zaman kaprislerine göre hareket eder veya konuşur. Sonuç olarak, birçok durumda çok uygunsuz davranabilir. Aqua’yı yuhalayarak alay etmek veya onu övgülerle cezbetmek de çok kolaydır. Bir tanrıça olarak Aqua, övgü/ibadet noktalarında başarılı olduğundan, genellikle iyi işler yapar, ancak daha sonra agresif ve ısrarlı bir şekilde övgüler arayarak hemen kendi erdemlerini mahveder. Ayrıca, ‘iyi işlerinin’ çoğu iyi sonuçlansa da, Aqua çok dar görüşlüdür ve bu ‘iyi işlerin’ bazıları aslında tam bir felakete dönüşür.    

Aqua’nın olumlu kişilik özelliklerinden biri de “dürüstlüğü “dür. Yalan söylemekten acizdir, ya da daha doğrusu, yalan söylemek konusunda hiçbir fikri yoktur ve yalan söylemekte o kadar kötüdür ki, yalanları kendini ele verir. Yalan söylerken yakalandığında, Aqua’nın her şeyi ortaya çıkarması için tek yapması gereken yanaklarını sıkıştırmak. Öte yandan, çok saftır ve insanların ona yalan söyleyebileceğine inanmaz. Saf olduğundna yalan konusunu kavrayamıyor ya da tanrıça olduğundan gelişmemiş bir yetenek olabilir.

Aqua, sersem ve inatçı bir kişiliğe sahip olsa ve genellikle baş belası gibi davransa da tamamen saf değildir. İstediği zaman çok dikkatli ve bilgili olabilir. Tanrıça olmasından kaynaklı olarak pek çok dili bilir. Kültürel ve ansiklopedik öğelere hakimdir. Hemen hemen her büyüyü ve ırkın özelliklerini ezbere bilir. En zayıf yönü temel analitik konulardan yoksun olması olsa da arkadaşlarına ve zayıf olanlara gelecek zararın farkına varıp tedbir alabilir. Kendini beğenmişliği kadar da hoşgörülü birisidir. Çok altında olan insanlara karşı bile hatasını kabul edip özür diler. Çok zeki olmadığından ve insanların kısa hayatından kaynaklansa gerek kimseye karşı kibir gütmez ve affedicidir. Özellikle kendisine ibadet eden kullarına karşı çok merhametlidir.

Çok çabuk bir şekilde tramvaya girip çıkabilir. Tanrıça olduğunu unutması sadece korkunç bir olaya ve hatırlaması sadece gaz verici bir konuşmaya bağlıdır. Şifa ve iyileştirme hatta ölümden getirme gücüne sahiptir ama hiç savaş gücü yoktur bu yüzden yaratıklardan kaçar ve korkar. Belli bir tehlike anında ortadan sıvışma eğilimindedir.

Aqua, Viz gibi Undead ‘lara karşı olumsuz ve düşmanca davranır. Undead ve İblislere karşı zalim ve soğuk kanlıdır. Onları yok etme becerisi olduğu için Undead ve İblisler ondan korkar. Korkuttuklarını bildiği için daha da zalimce davranır. Neredeyse şeytana karşı şeytanlık yapar. Kazuma “Kim Undead Kim Tanrıça Anlaşılmıyor” diye tanımlamıştır.

Tarih

konosuba aqua güç

Aqua, fantazi dünyasının taptığı tanrıçalardan birisidir. Axix mezhebi ona tapar. Kaplıca ve ılık suyun tanrıçası olarak bilinir. Dünya üzerinde ölmüş genç Japonları yönlendirmek ile görevlidir. Cennet de zamanının çoğunu bir şeyler okuyarak ya da Eris isimli bir tanrıçaya kendi işlerini vererek geçirir. Cennet ve Dünya arasındaki zaman farkı sebebiyle yaşadıklarını zor olarak tanımlar.

Kazuma’nın kullandığı bir dilek yüzünden İsekai’ye geçer. Kazuma’nın görevi tamamlanıncaya kadar da geri dönemeyecektir. Aqua’nın eşsiz iyileştirme gücü ve bilgisi çok yardımcı olsa da sersem ve umursamaz oluşu kimi zaman işleri zora sokar. İnşaatta çalışmaktan ya da pazarda bir şeyler satmaktan hiç çekinmez. Bedavaya eğlence gösterileri düzenler. Çoğu zaman borçlu ve sarhoştur.

Wiz ile karşılaştıktan sonra mezarlıktaki zavallı ruhları diğer dünyaya göndermek ile görevlendirilir. Her gün mezarlığa gitmek istemediği için mezarlığı koruyan bir kalkan yaratır. Zavallı ruhlar yakındaki bir malikaneye sığınır. Hayaletler yüzünden malikane sahibi orayı temizleyenin bedava kalabileceğini söyler. İstemeden de olsa Aqua ve kendini ahır yaşamından kurtarır.

İnanılmaz yeteneklere sahip bir Başrahip olarak tanınır. Genel güç anlamda Axel kasabasındaki en güçlü kişidir. Ölümden birisini getirmek konusunda bile zorluk yaşamaz. Bir nehri arındırmak ya da bir yarayı iyileştirmek konusunda hiç zorlanmaz. Yaraları ya da kesik bir başı dikmek gibi yürek isteyen şeyleri kolayca halleder.

Undead olduğu için Wiz ile anlaşamasa da onun hayatını kurtaran tavsiyelerde bulunmuştur. Arada bir yok etmeye çalışsa da dükkanına gidip çay ve kurabiye keyifi yapar. Wiz çok beceriksiz bir dükkan sahibi olarak bilinir ama genellikle bu tavsiyelerin bir kısmını Aqua’dan aldığından sorumlusu Aqua’dır.

Vanir isimli başka bir şeytan komutanı olan Undead ile çok sorunlar yaşamıştır. Güçleri ile dalga geçtiği için onunla da iyi anlaşamaz. Vanir, Kazumaya çok para ödediğinden ve Aqua bu sayede çalışmadan tembellik yapabildiğinden göz ardı eder.

Aqua’ya tapanların bulunduğu Alcanretia isimli kaplıca kasabasına gidildiğinde bu mezhebe mensup herkesin biraz çatlak olduğu anlaşılır. Axis dinine birilerini çekmek için çoğunlukla saçma numaralara başvururlar. Kendilerinden olmayanlara özellikle de Eris dinine ibadet edenlere hiç saygıları yoktur. Eris’e inan ve bir Mazoşist olan Darkness burada kalmaktan çok hoşlanır hatta buraya yerleşmeyi teklif etmiş ama bu teklif Kazuma tarafından reddedilmiştir.

Axis üyeleri Aqua’yı geçek bir tanrıça olarak tasvir etmiş ve Aqua’yı gördüklerinde ona inanmamışlardır. Tanrıçalarını taklit etmek ve onun gibi davranmaktan suçlamışlardır. Kafir diyerek taşlamışlardır. Aqua kendi inananlarına kendisinin tanrıça Aqua olduğuna inandıramadığı için çok ağlamıştır.

Aqua’ya inananların dini Axis mezhebi de tam olarak Aqua ‘nın görüşlerini yansıtır. Bunlar senin suçun değil. Olan olur. Bırak gitsin. Hayattan zevk al gibi sorumluluktan kaçan ve tembellik ve keyif iten öğretileri vardır.

Serena ile yaşadıkları bir çatışmadan sonra kendisi olmadan kimsenin reerkarne olamayacağını anlar. Bunun sonucu olarak Şeytan Kral’ı yok etmek için yola koyulur. Aqua’dan beklenmeyecek bir cesaret ve sorumluluk örneğidir.

Dünya ve Cennet arasındaki zaman farkı ve Tanrıça yeteneklerinden dolayı tam emin olunamasa da 1200 yaşından daha yaşlıdır.

Yetenekleri

Bir tanrıça olarak gücü doğrudan inananları ile orantılıdır. Dua alırken ya da inanan sayısı sadıkken daha güçlüdür. Cemiyet üyeleri ne kadar fanatik ise gücü o kadar artar. Ortalama şartlarda yenilmezdir. Kazuma tarafından gücünün biraz bazen Megumin’e aktarılır bu sayede megumin günde birden fazla defa patlama büyüsü kullanabilir. Aqua da dolaylı yoldan savaşta yararlı olur.

konosuba aqua sihir

Ölümlü dünyaya indikten sonra güçlerinin çoğunun mühürlendiğini söyler. Yaratıklara ve insanlara karşı normal bir kadından güçlü değildir. Büyülü ve lanetli şeylere karşı ise tüm gücünü kullanabilir onlara karşı gerçek tanrıça potansiyelini kullanabilir. İstediği kadar su yaratabilir, Suyu artabilir, Sudaki bazı yaratıkları kontrol edebilir. Çağrıldığında ona doğru gelen bir asası vardır ve bununla gücünü katlayabilir.

Yarı saydam pembe şalı istediği zaman ortaya çıkar ve hava doldurarak düşmekten kurtulur. Isınmak için kullanır. Kısa mesafede süzülmek için bile kullanmıştır.

 • Rahip Büyüsü : Ölümlü düzleme indikten sonra, Aqua parti için bir Başrahip rolünü üstlenir ve partinin diğer üyelerine statü sıkıntısını iyileştirme ve düşmüş parti üyelerini diriltme konusunda destek büyüsü kullanmaktan sorumludur. İnsan yapılan bir Tanrı olarak, Aqua’nın tüm istatistikleri otomatik olarak maksimuma ayarlanır. Bu, Beceriler veya Büyüler için harcayabileceği puanlar kazanabilse de, düşük zekası ve şansı gibi temel istatistiklerinin asla artmayacağı anlamına gelir.
  • God Blow : Bu tür bir yetenek, Aqua’nın düşmanları tek bir darbeyle yok edip arındırabilen güçlü bir yumruk veya “ölümcül yumruk” oluşturmasını sağlar. Büyülü ya da lanetli olmayan şeylere karşı işe yaramaz.
  • God Requiem : Bu tür bir yetenek, Aqua’nın ya asasıyla ya da elleriyle düşmanı vurarak serbest bırakılabilen güçlü bir enerji yaratmasını sağlar. Tanrı Darbesi gibi, bu yetenek de temas ettiği her şeyi arındıracaktır.
  • Sacred Dispel : Aqua’nın Şeytan Kral’ın liderleri tarafından yapılan herhangi bir laneti kaldırmasını sağlayan bir büyü. Koruyucu büyü engellerini kırmak için de kullanılabilir.
  • Exorcism : Şeytanlara ve onların ele geçirdiği kişilere karşı etkilidir. Peşinde olan bir Karanlığı durduracak kadar güçlü.
   • Sacred Exorcism : Exorcism’in daha güçlü bir versiyonu. Aqua alnından bir lazer gibi ateşler (bunu yaparken alnına iki barış işareti tutar). Bu büyü potansiyel olarak Vanir gibi bir iblisi yok edecek kadar güçlüdür.
  • Turn Undead : Kullanıldığında ölümsüzleri arındırabilen bir büyü.
   • Sacred Turn Undead : Kullanıldığında bir lich’i bile arındırabilecek güçlü bir büyü bırakabilen Turn Undead’in daha güçlü bir versiyonu. Büyüye hazırlanırken Aqua, önceden ayrıntılı bir büyülü daire çizmelidir.
  • Heal : Kullanıcıyı veya müttefiki iyileştirir .
   • Sacred Highness Heal : Kullanıcıyı veya müttefiki büyük ölçüde iyileştirir. Silinen anıları geri yükler.
  • Su Yarat: Bir rakibe ateş edilebilecek veya güvenle içilebilecek temiz su yaratır.
   • Sacred Create Water : İncil’deki sellere rakip olan büyük miktarda su çağırır. Döküldüğünde, büyük miktarda su bütün bir şehri sular altında bırakabilir ve sonraki binaları ve yapıları yok edebilir.
 • Arıtma (Arınma büyüsü): Bir su tanrıçası olarak Aqua, sadece temas yoluyla kirli kaplıcalardan kahve ve çaya kadar suyu arıtma gücüne sahiptir.
 • Diriliş (diriliş büyüsü): Bir tanrıça olarak Aqua, yakın zamanda ölen herkesi diriltebilir. Eris üzerindeki kıdemi nedeniyle, bir kişinin ömür boyu sadece bir kez dirilebileceğini belirten kuralı bile ihlal edebilir. Ancak, fiziksel formu sindirilmiş veya tamamen yok edilmiş olanları diriltemez.
 • Yansıt : Saldırıları yansıtan şeffaf bir ışık duvarı oluşturur.
 • Magic Barriers and Circles : Aqua, hayaletleri, ölümsüzleri, iblisleri ve canavarları uzaklaştıran sihirli daireler çizebilir. Ayrıca iblisleri yakalamak ve malikaneye girmelerini engellemek için malikanenin etrafında koruyucu bariyerler oluşturmuştur (ancak, son derece güçlü iblisler yine de geçebilir).
 • Parti Hileleri: Aqua, Maceralarda faydalı herhangi bir Beceri/Büyü kazanmadan önce tüm puanlarını bu Beceri Ağacının tamamına harcadı. Esas olarak insanları eğlendirmek ve eğlendirmek için kullanılır.
  • Nature’s Beauty: Her iki elinizde iki yelpaze görünmesini ve başınızın üstünde bir kap toprak görünmesini sağlayan bir Beceri. Saksıda bir çiçek büyürken, her yelpazeden su fışkıracak ve bir kez tamamen büyüdüğünde çiçekleri çıkaracak.
 • Seal : Bir öğenin gücünü mühürler.
 • Break Spell: Kara büyü ve lanetleri geçersiz kılabilecek bir büyü.
 • Ateşe Zorla: Canavarların dikkatini kullanıcıya çeker.
 • Destek Büyüleri: Aqua, büyüsünü yaptığı kişinin direncini, hızını ve gücünü büyük ölçüde artırmak için birkaç destek büyüsü yapabilir:
  • Gücü Artır : Kullanıcının veya müttefikin gücünü arttırır.
  • Hızı İyileştir : Kullanıcının veya müttefikin hızını artırır.
  • Savunmayı Geliştir : Kullanıcının veya müttefikin savunmasını artırır.
  • Enhance Magic : Kullanıcının veya müttefikin büyü direncine karşı direnç gösterir.
  • Blessing : Kullanıcının veya müttefikin şansını arttırır.
  • Çok Yönlü Aktör : Bir müttefiki, herhangi birinin sesini taklit ederek süper bir Aktöre dönüştürün.
aqua gücünü kullanıyor - konosuba

Su: Bir Su Tanrıçası olarak Aqua’nın otomatik olarak ürettiği tüm sular kutsal niteliklere sahiptir. Güçleri, insanları gençleştirebilecekleri ve hatta Undead’e zarar verebilecekleri kadardır. Doğrudan Aqua’nın vücudundan üretilen su, yani gözyaşları özellikle güçlüdür. Aqua ayrıca suyu uzaktan manipüle etme yeteneğine de sahiptir.

Usta Sanatçı : Bir sanat ilham perisi olarak Aqua, Darkness’ın taliplisinin bir fotoğrafını eldeki minimum araçlarla onarabilen, Megumin ve Darkness’ın ayrıntılı 1/12 kil ölçekli modellerini oluşturabilen, karmaşık kumlar yaratabilen son derece yetenekli bir sanatçıdır. çizimler ve hatta süt kartonlarından el yapımı dev robotlar yapın. Kazuma, bu becerilerle geçimini sağlayabileceğini belirtse de bunu reddediyor ve açgözlü ve tembel doğası, bu sanatsal yeteneklerden finansal olarak yararlanamamasına neden oluyor.

İnşaat Ustası: Bir inşaat danışmanı olarak tam zamanlı olarak çalışmak için motive olmuş ve altında çalışan bir inşaat işçisi kuvvetine sahip olsa da, bir kaleyi günlük patlama büyüsünün ona zarar verebileceğinden çok daha hızlı tamir edebilirdi. Bununla birlikte, yalnızca geçici bir kin yüzünden ve yakındaki tüm işçiler savaşın gidişatını değiştirdiği için ona saygı duyduğu için çalışmak için motive oldu.

Aqua’nın özel yetenekleri    

 • Kutsal Aura: Ölümsüzlerin/şeytanların ona dokunması acıya neden olur ve uzun süreli maruz kalma ölümcül olur. Onun nefesi bile şeytanlara zararlıdır. Canlılığını/büyüsünü boşaltmak ölümsüzler için zehirlidir. Onun kutsal aurası, yalan söylemenin sihirli nesneleri tespit etme etkinliğini de sınırlar; yalanını ancak yalan olduğuna çok inandığı bir şeyse tespit edeceklerdir.
 • Ölümsüz cazibe: Ölümsüzler ona çekilir. Akılsız ölümsüzler, efendilerinin Aqua’yı kovalama emirlerini görmezden gelecek.
 • Gece Görüşü : Gündüz olduğu kadar karanlıkta da görün.
 • Undead/Devil Detection : Koku yoluyla şeytanları/ölüleri tespit edebilir.
 • Scry/Zihinsel Bağışıklık: Eğer biri onun yerini/geleceğini/zihnini görmeye çalışırsa veya onun üzerinde zihin manipülasyonu yapmaya kalkarsa, kör edici parlak bir ışık görür.

Önemsiz Şeyler

konosuba aqua para
 • Eğlence ve ya borç için de olsa paraya çok düşkündür.
 • Aqua’nın İmparator Zel adında bir “Ejderha” olduğunu iddia ettiği bir Tavuğu var .
 • Aqua, Su Tanrıçası statüsüne yansıyan su için Latince’dir.
  • Su Tanrıçası statüsüne ek olarak, postu bir su molekülü gibi görünecek şekilde tasarlanmıştır.
 • Ona Satou Kazuma tarafından aylık ödenek verilir yoksa borca batar.
 • Bir keresinde Aqua ağladı çünkü dondurma için kullanılacak 100 erisi kanalizasyona düştü.
 • Kendisi çoğunlukla işe yaramaz olduğunu kabul etti.
 • Partilerini ilk kez görenler, tanrıça benzeri görünümünden dolayı Partinin 3 ana kız karakteri arasından en güzeli olarak tanımlar.
 • Aqua’nın doğum günü 1 Ağustos’ta.
 • 1200 yaşındadır.
 • Konosuba (Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!) Yani “Tanrının kutsaması bu muhteşem dünyanın üstüne olsun!” demektir buradaki Tanrı Aqua olabilir.

Kaynak: Fandom

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir