1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Marvel Film Sahneleri Çizgi Romanda Nasıl Görünürdü?

Marvel Film Sahneleri Çizgi Romanda Nasıl Görünürdü?
kapak-demir adam
3

Marvel filmleri şüphesiz ki tüm dünyada büyük ilgi gördü. Buna rağmen ne hayranlar ne de Marvel yerinde durabildi ve sürekli yenileri gelmeye devam etti. Çizgi roman okuyucuları ve MCU takipçileri ara sıra kendisine şu soruyu sordu. Çizgi romanda olsa bu sahne nasıl görünürdü? Marvel bu konuda genellikle izleyicilerini etkilemek için çizgi romandan sahneler kullanır. Film, Dizi ve Çizgi Roman evreni bir arada yürüdüğünden takip etmesi kolaydır.

Bir sanatçı erinmeyip yorulmayıp bu soruyu cevapladı. Şimdi çalışmalarından bir kaçını size sunuyoruz. Marvel filmlerinden daha fazla sahnenin yeni çizimlerini sanatçının instagram hesabından takip edebilirsiniz.

John Black isimli sanatçı tarafından kendi instagram hesabında paylaşılmıştır.

1- Kara Panter – Black Panter

Afrika da gizli bir şekilde yaşayan ve çok gelişmiş bir medeniyete sahip olan Wakanda kralı T’Chala’nın maceralarını konu alan çizgi romandır. Bu sahne ise insan kaçakçıları ile savaştığı sahneden.

kara panter
Black Panter – Marvel

2- Thor – Thor

İsgandinav mitolojisinde ki Thor’un gerçek olduğu ve bir uzaylıya dönüştürüldüğü özel bir seridir. Hikayeler ve olaylar ne mit ne de gerçetir. Arda muhteşem bir denge ve bir o kadar muhteşem replikleri vardır. Bu sahne ise Thor bir zamanlar düşman olarak gördüğü Buz Devlerini kurtarmak için Asgar’ın köprüsünü yok ediyor.

thor
Thor – Marvel

3- Kaptan Amerika – Avengers: End Game

Bir zamanlar sıska bir çocuk olan Steve şimdi bir süper asker. Bir zamanlar Tony ona “Seni özel kılan her şey bir şişeden çıktı” demişti. Şimdi o tanrıların çekicini kaldırıyor. O kahraman ve o Layık. Bu sahne Avengers End Game filminden Thanos ile savaşırken gerçekleşiyor.

kaptan amerika
Captain America – Marvel

4- Demir Adam – Iron Man

Dahi, Milyoner ve Zampara olan normalde sadece kendisini düşünen Tonny bir Afgan mağarasında esir edildikten sonra oradan kurtulmak için muhteşem bir icat yapıyor. Şimdi icadını dünyayı korumak ve eski hatalarını düzeltmek için kullanıyor. Bu sahnede Demir Adam işgalcilerin Tankını yok ediyor.

demir adam
Iron Man – Marvel

5- Dr. Strange – Avengers: Infinity War

Kibirli ve zeki olan bir cerrah olan Stephen bir kaza sonucunda elleri hasar görünce kendisini büyülü bir dünyada bulur. Bir zamanlar hurafe dediği her şey gerçektir. Şimdi dünyayı bilimle değil sihirle kurtarmak zorundadır. Bu sahne Avengers: Infinity War filminde Titan gezegeninde Thanos ile savaşırken gerçekleşmiştir.

dr strange
Dr. Strange – Marvel

6- Örümcek Adam – Spiderman 2

Peter Parker, çok zeki ama asosyal bir gençtir. Ailesini kayıp etmiş ve amcası ve onun karısı ile yaşamaktadır. Bir lise gezisi sırasında onu radyoaktif bir örümcek ısırır ve örümcek yetenekleri kazanır. Bu sahne Peter’in kontrolden çıkmış bir treni durdurduğu sahnedir. İlk Spiderman serisinin 2. filmidir.

örümcek adam
Spiderman – Marvel

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. Çok güzel olmuşlar… :D

  2. bütün karekterler çok başarılı bence insanı izlemeye teşvik ediyor

  3. Güzel olmuş hepsi, gerçekten böyle görünürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir