1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Mjolnir Nedir?

Mjolnir Nedir?
thorun-cekici
1

Marvel aleminin en güçlü ve vazgeçilmez silahların dandır. Babası Odin tarafından verilmiş ve sadece Tor tarafından kullanılabilmektedir. Kaldırılamayan ağırlığı ve şimşeği kontrol etme gücü bunu kullanan kişiye verilen özelliklerdendir. Marvel evreninde şimdiye kadar birçok kişi çekici kaldırmış olsa da asıl sahibi her zaman Tor olarak kalacaktır. Şimdi beraber bu inanılmaz çekici biraz tanıyalım. Çekiç Tıpkı Thor gibi İskandinav mitolojisinde alıntıdır.

Çekiç Aslında kaldırılamaz değildir Sadece hak etmeyenler kaldıramaz. Marvel evreninde daha çok layık olarak tanımlanır. Layık tanıma ise daha çok az kartlıların bakış açısına veya odin’in düşüncelerine bağlıdır.
Geçmişte çekici kaldırmayı başarmış kişilerin birçoğunun Android olması avukatların bakış açısının robotik bir şey olduğunu düşünmemize sebep olmaktadır.

Çekicinin Üzerinde şöyle yazmaktadır.
Bu çekici tutan Her kim olursa olsun.
Eğer layıksa Thor’un gücüne sahip olacak.

Kaptan Amerika, Storm hatta Jane Foter ile bir yara çekici kaldırmayı başarmıştır. Çekici kaldırmayı Başaranlar sadece Marvel evreninden olsa o bile şükredecek bir sebep çünkü ortak bir yapımda Wonder Woman çekici kaldırmayı başarmıştır.  

Ölmüş yıldızların çekirdeklerinden elde edilen büyü ve bilimle şekillendirilen Kadim Demirciler tarafından dövülen ve en sonunda odin’in emirlerine itaat etmek için programnan bir nesnedir.

Odin tarafından gelecekte Asgard kralı olacak olan en büyük oğlu Thor’a verilmiştir. Geleceğin kralının böyle bir silaha sahip olmasının uygun görmüş ve zamanla Power da çekici layık olmayı başarmıştır.

Kekik çağrıldığında gelebilmek üzere programlanmıştır. Sahibi ya da layığı her kimse istediğinde çekiç evrenin neresine olursa olsun uçarak gitmektedir. Bu Yolculuk sırasında önüne çıkacak herhangi bir şeyi parçalar.

Bunlara rağmen çekiç Durdurulamaz değildir. Bazı çok güçlü ve Kadim kişiler çekici karşı koyabilir savunabilir Hatta yumrukla sektirebilir.

Durdurulamaz oldu olmadığı gibi Maalesef ki yok edilemez ne değildir. Hem çizgi romanda hem de Marvel Cinematic evreninde çekiç yok edilmiştir. Son 2 GiF de de görebileceğiniz gibi çekici yok eden Thor ablası Hela’dır.(romanda ablası olmadığını da belirtelim. Mitoloji değilse bir erkek kardeşi daha vardır.)

Muhtemelen Marvel sinematik evreni de görürüz ama, Dr. stange çekicin kırık parçalarını tamir edip eski haline getirmeyi başarmıştır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. İskandinav mitolojisisinden bir silah.

  2. 25 Nisan 2022

    Merak ettiğim bir konu hakkında bu yazıyı bulmak beni çok mutlu etti çok güzel anlatmissiniz emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir