1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Kırmızı Fenerler Kimlerdir?

Kırmızı Fenerler Kimlerdir?
kırmızı fenerler
0

İsim: Kırmızı Fenerler / Red Lantern
Renk: Kırmızı
Duygu: Öfke
Anavatan:Ysmault
Lider: Atroctius
Yemin:

Yeni ölmüş bir cesedin,
Koyu kırmızı kanının öfkesiyle
Cehennemden gelen nefretimizle,
Hepinizi yakacağız,
Bu sizin kaderiniz.

Güçleri: Bütün fenerler ortak olarak hayal ettiği her şeyi gerçek hayata aktarabilir. Ayrıca uçabilir, soğuktan, sıcaktan, radyasyondan ve oksijensizlikten etkilenmez. Yüzük takılı iken açlık dahi hissetmezler. Kırmızı fenerler teknolojinin yanında bir miktar büyü de kullanır. Ağızlarından ateş saçabilir, ve bir kan ayini ile gelecekten görüntüler görebilir. Bu ayini gerçekleştirmek için birisini öldürmeleri gerekir.

Zayıflıkları: Duygusal spektrumun en solunda bulunduğundan dolayı çok dengesizdir. Kullanıcılarının akıl sağlığıyla oynar. Saldırganlık ve öfke hissetmeye meyillidirler. Yüzük takıldığı kişiden kullanıcının hayatı pahasına çıkarılamaz (Mavi fenerlerin yardımı ile çıkarılabilir). Umudun mavi ışığı kırmızı ateşi söndürebiliyor.

Tarihçe: Binlerce yıl önce Ölümsüzler evrenin güvenliğini “İnsan avcıları” isimli bir android ordu ile sağlıyordu. Bu android’lerde yaşanan bir programlama sorunu sebebi ile 666. sektörde bir katliam gerçekleştirdiler. Bütün bir sektörden yalnızca 5 varlık kurtuldu. Bunlar kendilerine Değişikler denilen bir terörist gurup kurdu. Büyü ile ölümsüzlere karşı savaşmaya başladılar. Bir gün Atroctius isminde bir kurtulan buldular ve aralarına aldılar. Ama Atroctius ihanet edip hepsini öldürdü ve kan ayinini onlardan öğrendi. Atroctius çocuğu, karısı ve gezegeni için çok öfkeliydi. Fener ve büyü ile yegane amacı koruyucuları yok etmek oldu. Daha sonradan anlaşıldı ki bu katliamın sebebi Krona isimli hain bir koruyucuymuş. 

Üyeleri: Atroctius, Ratchet, Skalox, Bleez, Dex-Star, Fury-6, Zilius Zox, Haggor, Uice, Ueon…

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir