1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Mr Mxyzptlk Kimdir?

Mr Mxyzptlk Kimdir?
Mr-Mxyzptlk
1

1944 yılında Jerrry Siegel ve Ira Yarbrough tarafından DC Comics Superman #30 için hayali karakterdir.

DC Comics tarafından Superman için yaratılan bir kötü karakterdir. Aslında tam olarak kötü ve ya iyi olduğu söylenemez. Genel olarak davranışlarında ki amacı eğlenmektir.

Kendisi 5. boyutta yaşayan bir ırka mensuptur. Dünyada sihir olarak tanımlanacak üstünlüğe ve güçlere sahiptir. Her zaman Superman ‘ın başına bela olur ama yine de Superman‘ı sever.

Şeklini değiştirebildiğinden kesin emin olunamasa da cüce kel ve genelde elinde kocaman bir puro ile tasvir edilir. Eylül 1986 yılında çıkan Superman #423 Yarının Adamına Ne Oldu? bölümünde bir defa gerçek formu da gösterilmiştir.

Injustice ‘de Superman’ı kurtarmak için Trygon ile savaşmış ve Superman’ı bu evrende ki tek ilginç şey olarak gördüğünü söylemiştir. Yarının Adamına Ne Oldu isimli macerada ise Superman’ı eğlenmek için öldürmeye çalışmıştır.

Güçleri:

Mr Mxyzptlk hemen hemen her güce sahiptir. Sihri ya da o boyutun teknolojisi olağan üstü seviyededir. Lakin o boyutta ki herkes aynı durumdadır.

Işınlanma, Şekil değiştirme, lazer, nesne yaratma ve yok etme daha neler neler.

Tek zayıf yönü isminin tersten söylenişini kendisinin telafuz etmesidir. Eğer bunu yaparsa zorla kendi boyutuna çekilir ve bir süre dönemez.

5. Boyutta bu dünyanın gerçekliği TV de yayınlanır bir çok hayran vardır. Örneğin Batmite isimli bir başkası da aynı mantık ve güçler ile Batman’ın başına dert olur. O da Batman’ı takıntı haline getirmiştir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Aptal yan karakerler gibi görünse de DC ciddi konularda gerçekten işlemiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir