1. Anasayfa
  2. Teknoloji

NetCAD Nedir?

NetCAD Nedir?
netcad-logo
2

NetCAD nedir?

NetCAD modüllerle özelleştilebilen İmar, Harita,Kadasto gibi işlerden kullanılan CAD ve GIS yazılımıdır.  

NetCAD Nasıl Özelleşir?

Burada bahsettiğim şey arayüz özelleştirmesi değildir. NetCAD modüller bir yazılımdır. İlk paeçası yani NetCAD sadece bir CAD yazılımıdır. Daha sonradan ek olarak satın alınan NetMap, Netİmar, Net3D gibi modüller ile özelliler kazanır.  

NetCAD Nasıl Edinilir?

NetCAD’ın özelliklerine ve sürümlerine NetCAD web sitesinden ulaşabilirsiniz. Fakat NetCAD fiziksel olarak satılan bir yazılımdır. Örneğin bir ya da bir kaç modülü satın almak istiyorsunuz. Arayıp teklif aldıktan sonra satış temsilcileri kapınıza geliyor.  

NetCAD yerli midir?

Evet NetCAD yerli kaynaklar ile üretilen bir yazılımdır. Ulusal A.Ş tarafından Türkiye de yazılır ve bizzat kendileri tarafından satılır.  

NetCAD Pahalımıdır?

İşin aslı evet. NetCAD modülel yazılımdır dediğimde sadece ilgili bölümleri satın alıp kar edebileceğinizi sanabilirsiniz fakat her bir modül bir CAD yazılımı fiyatındadır.   Yine de yaptığı işleri düşünüp bir de rakibi bir yazılım(iyi ve türkçe) olmadığını hesaba katarsak çok da pahalı diyemeyiz.  

NetCAD Ne Kadar Önemlidir

Ülkemizde bir çok üniversitenin ilgili bölümlerinde NetCAD dersi verilmektedir. Ayrıca yine ilgi bölümlerden bir meslekle haşır neşir iseniz kesin bilmeniz lazım diyebilirim. Harita Kadastro ve İmar gibi devlet teşkilatları onaylı projelerini .ncz uzantılı proje olarak almaktadır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 18 Nisan 2022

    Son zamanlarda epey duyup merak ettiğim bir konu hakkında böyle güzel bilgiler bulmak beni sevindirdi emeğinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir