Dex Starr Kimdir?

Dex Starr Kimdir?
Dex-Starr
7

DC Comics tarafından yaratılan Green Lantern çizgi roman evreninden bir karakterdir. Bu karakter İradenin Yeşil Fenerlerinin düşmanlarından birisi olan Korkunun Kırmızı fenelerlerinden bir üyedir. Saf öfkeye sahip kişilerin seçildiği bir gruba seçilmiş dünyalı sıradan bir kedidir.

Hikayesi:

Hayatı barınakta bir yavru kedi olarak başlar. Bir süre sonra yalnız yaşayan siyahi bir kadın tarafından evlat edinilir. Birlikte iyi ve mutlu bir şekilde yaşamaya başlarlar.Kadının evine bir gün hırsız girer. Hırsız kadını öldürüp kediyi de tekmeler. Sabah eve gelen polisler cesedin etrafında dolanan kediyi görünce onu sokağa atarlar.

Sokaklarda yaşamaya başlayan Dex bir süre sonra zorba çocukların eline geçer. Çocuklar bir süre uğraştıktan sonra onu bir torbanın içine koyup köprüden aşağı atarlar.Köprüden düşen Dex, Suya çarpmadan önce öfkenin kırmızı yüzü tarafından seçilir. Klasik cümle duyulur. “Dünyalı Dex Starr, Büyük öfke yayma gücüne sahipsin. Kırmızı Fener birliğine hoş geldin.”

Dex ‘in bir parmağı olmadığından yüzüğü kuyruğuna takılıdır. Yapılar inşa edebilir. Uzaydan, basınçtan ve ya açlıktan etkilenmez. Uçabilir ve her tür yüzük gücünü kullanabilir.

Sen ne düşünüyorsun?

Yorumlar (7)

  1. Trajik geçmişi olan dünyalı bir kedidir.

  2. 11 ay önce

    Kedi fener bir bana mı garip geldi? Buna göre DC de kediler zeki yaşam formlarıdır.

  3. Dex Starr hikayesi çok etkileyici gerçekten verdiğiniz bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık

  4. Dex Starr hikayesi çok etkileyici gerçekten verdiğiniz bilgiler için teşekkürler emeğinize sağlık

  5. 11 ay önce

    Green Lantern ve Hal Jordan hikayelerini seven biri olarak bu karakteri bilmiyordum. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler 👍

  6. Hikayesi oldukça üzücü aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir