1. Anasayfa
  2. Sanat ve Edebiyat

On Küçük Zenci Kitabı Özeti Nasıldır?

On Küçük Zenci Kitabı Özeti Nasıldır?
on-kucuk-zenci
0

Bilgiler

Adı: On Küçük Zenci

Yazar:Agatha CHRISTIE

Sayfa:192

Yayın: Altın Kitaplar

Not: Daha sonradan aynı isimle sinamaya uyarlanan “Doğru Ekpresinde Cinayet” kitabının yazarıdır.  

Özet

Eski bir şiir var İsmi On Küçük zenci. Yakınlardaki bir zamanda ünlü ve zengin bir o kadar da meçhul bir ada satın alınmıştır. Bir zaman sonra adayı 8 kişi davet edilir. Adanın isminin zenci Adası olduğunu belirtmek isterim.

8 kişi adaya vardıklarında iki hizmet ekibinin onları beklediğini görürler. Bu davete her birisi çeşitli amaçlarla ve tanımadıkları birinin davetiyle gelmişlerdir.

İlk yemekte tanışılır ve kaynaşır. Yemek salonunun büyük masasında 10 adet küçük biblo vardır. Zenci bibloları. Davetliler ve çalışanlar dan oluşan 10 kişilik grup zamanla ölmeye başlarlar. Masadaki biblolar da zamanla Ve her cinayetten sonra eksilir.

Fırtınalı günlerden dolayı odaya ne gelene de giden vardır. Burada tatil ile birlikte sıkışmışlardır. Adayı ne kadar ararlarsa arasınlar katili bulamadılar Belli ki İçlerinden biri idi Ve şüphe giderek arttı.

9 kişi ölünce geriye kalan son kişi de aynı şehirdeki gibi intihar etti Gizem kendini korumaya devam etti. Bugün denize bir şişe atıldı dramatik bir şekilde içinde içerisinde bir not vardı. Gerçekler bu notlardaydı.

Yorum.

Oldukça sürükleyici eğlenceli bir kitaptı. Kısa ve öz olması bir solukta okunmasını sağladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir