1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Raven Kimdir?

Raven Kimdir?
raven-DC-Comics
1

Adı: Raven

Gerçek Adı: Rachel Roth

Gezegeni: 1/2 Dünya + 1/2 Başka bir boyut

Güçleri : Her tür büyü

Ekip: Teen titans,Justice League (nadiren),Young Justice(nadiren)  

New 52, Reborn vb gibi her Evren sıfırlama da farklı varyasyonlar da farklı şekillerde anlatılsa da anlaşılabilir ve bilinen hikayesi şudur. Güçlerinin ve sorunlarının temel kaynağı bir şeytanın kızı olmasıdır. Çok kaynakta benzer anlatımlar gözlemlenlense de Justice League vs Teen Titans başlangıç anlatımını kabul edilebilir olarak ele alalım. Satanist bir gruba dahil Arella isminde genç bir kadın tarafından doğurmuştur. Şeytanın gelini isimli bir ayin sırasında kurban veya gönüllü olarak seçilen Arella şeytanın dünyada gözüktüğü sureti ile birlikte olmuştur.

Şeytan olarak tanımlanan kişi Trigon’dur. Trigon ise başlangıcı çok eskiye dayanan ve DC nin en güçlü karakterleri arasında bulunan kadim bir kötülük yltanrısı ve ya şeytandır. Kızı Raven ondan güçlü olsa da her hikayede onu dünyayı korumak amacı ile yensede yine de Raven Genellikle bu listeye dahil edilmez. Arella bebeğine doğurduktan sonra yalnız bir şekilde tarikattan kaçar. Tek başına dünyada dolaşırken başka bir boyutun iyiliksever halkı tarafından aralarına kabul edilir. Bu Halk kendilerine Azerath diyen ve bir ara evrende yaşayan ütobik bir toplumdur. Raven bu bölümden sonra bazı anlatımlarda meraklı bazılarında çekingen olur.

Dönem içerisinde büyük güçleri de giderek gelişir. Bir şekilde babası ile iletişim kurmayı Başaran Raven onun kendisini takip etmesi neticesinde Azerath’ ın yıkımına sebep olur. Bu yıkımdan sonra dünyaya Kaçarak bir süre burada Yaşar. Çeşitli olaylar neticesinde genç titanlar veya Adalet Birliği ne katılır. Raven her tür büyü gücüne sahiptir karanlık tarafı sürekli kötü şeyler yapmasını söylese de o sürekli iyidir. Babasının bir şeytan olmasından ötürü içerisinde gizli sürekli bir kötülük vardır. Evil Raven formunda kötü elverişli Hatta kötüdür. Büyüden kaynaklı çoklu kişilik bozukluğu yaşadığı söylenebilir. İlginç olan tarafı ise her kişiliği farklı bir duygusal baskınlığı temsil etmesidir.  

Çoğunlukla hikayeye Tera isimli bir kız da dahil olur. Bu kız Raven ‘ in kız kardeşidir ve genellikle kötüdür. Şimdiden belirtelim her hikayede kardeş olmaya Biliyorlar ama her hikayede Düşmanlar Çünkü Tera kötü bir karakter.

Genel olarak taş ve kayaları kontrol eder. Telekineziye benzer fakat sadece bu nesneler üzerinde etkilidir. Raven çok güçlü olsa da gücünü her zaman son limitinde kullanmaz. Çoğunlukla ekibi taşıma işini yapar bunu portal açarak gerçekleştirir. Raven çoğunlukla aynı ekipten BeastBoy(Canavar Oğlan) ile ilişki yaşasada yaşa ile başkalarını ektilediği de gözükmüştür. Gerçek adını yani Rachel’i nerede ise hiç anmaz.   Bu arada Raven Türkçe olarak kuzgun demektir.  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Raven kim olduğu konusunda hiç fikrim yoktu ama öğrendim sayenizde..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir