1. Anasayfa
  2. Çizgi Roman

Thanos Kimdir?

Thanos Kimdir?
thanos
0

” Öldürelim onu. Ona hemen öldürmeliyiz yoksa o hepimizi öldürecek.” Thasos’u doğuran annesinin Onu ilk gördüğüm anda söylediği sözler bunlar. Thanos bu sözleri hatırlaya bilmektedir. Annesinin ondan Nasıl korktuğunu. Neyse ki babası aynı şekilde düşünmüyordu. Şekil ve renk itibariyle farklı doğduğu için annesinin böyle düşündüğünü düşünmüştü. Thanos sadece bir bebekti ve kadın kafayı yemişti. Satütn gezegenin en büyük uydusunda yaşayan ve çok zeki olan bir ırkta bile bazen böyle şeyler yaşanabiliyor.

Böylece annesi akıl sağlığını yitirdiği için bir yere kapatıldı. Thanos ise normal bir çocuk olarak okula gitmeye ve yaşamaya başladı. Her ne kadar hayata anormal başlayıp normalmiş gibi devam etmeye çalışsa da öyle değildi. Ölmüş canlılara ve bilime büyük bir tutkuyla bağlıydı. Geceleri sürekli kabuslar gördüm annesinin onu öldürün yoksa o bizi öldürecek sözlerini duyduğu için artık uyumayı da bırakmıştı.

Thanos uyumuyordu artık Çok da bi uyumuyordu çok arkadaşı da yoktu o da bütün zamanını bilim üzerinde çalışarak geçirdi. Zaten babası gezegenin en önemli Bilim insanlarından dı. Thanos ‘un hayatımdaki tek ilginç şey ise Arada sırada karşılaştığı okulda ve bazı Boş zamanlarda görüştüğü bir kızdı.

Daha okula giden küçük bir çocukken bütün öğretmenlerinin bildiği her şeyi hatta daha fazlasını biliyordu. Bir defasında şöyle bir olay oldu Okulda hocası bir yaratığın anatomisini incelemesini istemişti sınıftan. Thanos sınıftan çıkmaya başladı öğretmeni bitirdiğin mi diye sordu. Thanos bitirmişti bildiği bütün bilgileri biraz küstahça da olsa saydı. Hatta şöyle dedi. “Sizin derslerinizi de anlatmaya lüzum görmediğiniz birtakım Ayrıntıları da Raporumda Listeledim.” Kapıya yaklaştı kapatmadan önce Son bir söz söyledi. “Boza Vallahi hayvandan öğrenebileceğim her şeyi öğrendim ve sizden de”.

Böylece okul yaşamı bitmiş oldu fakat bilime olan aşkı bitmedi Keşfedilmemiş bütün bilgileri bile keşfetti yıldızları ezberledi bilim ve teknolojide en üst seviyelere kadar ulaştı. Ama aradığı şeyi bir türlü bulamadım hayatın amacını. Neden vardır amacımız neydi bunların cevabını bir türlü bulamıyordu bilim onu yarıda bırakıyordu.

Thanos cevabı arama takıntısı ile biyoloji arasında bir deliler sürüklendi önce hayvanları sonra daha büyük hayvanları ve en son insanları kesip içlerine bakmaya başladım. Bir şekilde de olsa bu olaya tanıştığı gizemli kız neden olmuştu.
Sonunda bir gün thanos kıza açmaya karar verdi. Maalesef ki reddedildi. Buna dayanamadı ve gezegeni terk etti. Çorak ve ıssız uzak ve yakın onlarca gezegeni gezdi. Gitti her gezegenden farklı ırklarla çiftleşerek. Kendisi gibi birisi olmasını umut etti ama ne yazık ki hepsi annelerine benzeyen Sağlıklı ve güzel çocuklardı.

Ölümden zevk almadığını bunu bilim için yaptığı yalanlarını söylemekten vazgeçmişti. Öldürmekten zevk alıyordu bunu bilin için yapmamıştı artık bunu kabullenmiş di.

Böylece bir yağmacılar çetesine katıldı akılsız Kaptanın aklına gelmeyecek şeyler yaparak yükseldi Ama ne yazık ki bir noktada Kaptanlar karşı karşıya geldiler ve Thanoss ölümü bekledi. Tabii ki öyle olmadı Kaptan öldürüldü Yaşasın yeni Kaptan Thanos.

Böylece sürekli olarak filosunu genişletip büyüterek gezegen yağmalamaya başladı. Nerede hiç canlı kalmıyordu.
Thanos her bir gezegen döngüsünde gezegenine dönmeyi ve öldürdüğü annesinin mezarına gitmeyi “her ne kadar babası kabul etmese de gerçek boyutu” eski yaşantısını hatırlamayı bir gelenek haline getirmişti ve yine bu amaçla gezegenine dönmüştü.

Mezarlıkta annesini Ziyaret ederken birden karşısında belli di. İşte yine o kız daha büyümüş daha güzelleşmişti. Thanos onu görmeyi beklemiyordu ama sevinmişti Bu çok güzel bir sürpriz de ama yine de aklında bir soru vardı geleceğini kimse bilmiyordu O nereden bilmişti.

Thanos dayanamadı tekrar teklif etti Benimle gel sana istediğin her şeyi verebilirim. Kadın durdu ve düşündü şöyle dedi. ” Benim sadece sana ait olmama mı istiyorsun. O zaman sen de sadece bana ait olacak mısın.” Thanos Evet dedi bu istediği tek şeydi.  Ama şu cevabı beklemiyordu ” O zaman neden galaksinin her yerinden sürtükler ve onların sümüklü çocukları gibi kokuyorsun. Ben sadece sana ait olacaksın sende sadece bana ait olacaksın Ne yapman gerektiğini Anladın mı.” Thanos anlamıştı ve böylece onu da alarak yola çıktı. Çocuk yaptığı bütün kadınları buldu onları ve çocuklarını öldürdü. Bu Tutkusu tüm gezegeni de kapsadı.

Yola çıktıklarını Uzun zaman olmuştu gemide boş boş oturamazdı. Oda teknolojisini geliştirmeye devam etti. Kadın odasına girdiğinde şaşırmadı iğnelemeyi hissetti.

“Thanos: Uzun zamandır kimseyi öldürmedim için pazarlamaya mı geldin. Kadın: Belki de seni öpücüklere bulmaya gelmişdir.”

Konuşma böyle başlasa da iyi gitmedi tartışma alevlendi. Odaya giren askerlerin Emir verdi. ” Şu kadını tutup en soğuk hücre atın. Belki o zaman bana dokunacak kadar sıcak olur.” Askerler şaşkındı hepsi birbirine bakıyordu ne diyeceklerini bilemiyor lardı. Thanos ne dediğimi duymadınız mı. Askerler bakışma yavam etti bir tanesi korkarak ve çaresizce konuşmaya başladı. Hangi kadın Efendim. Thanos un bu cevabı beklemediği ortadaydı ama sinirlenmişti. Ne demek hangi kadını onu görmüyor musunuz. Birden kadını yöneldi onlara ne yaptım neden seni görmüyorlar.
Aldığı cevap çok daha korkunçtu. Anlamıyor musun ahmak beni senden başka kimse görmüyor. Kadın yüzünü tuttu ve yırttı. Geriye sadece bir tek kemikler kalmıştı ama hala hayattaydı. Ben Ölümüm senin başından beri aşık olduğun kişi ölümdü.

Bu duygusal fırtınanın eşliğinde Thanos koşmaya başladı Kendini geminin Ateş var Onlardan birine attı. Ama yokedici Thanos dünyaların Fatih’i ve katili sonunda öldüremeyeceğini bir şey bulmuştur kendisi.

Sonunda anladı ve gezegenine dönmek için tüm filmleri yola çıkardı. Gezegenin alanına girdiğinde halk da anlamıştı bu sefer anlaşma ya da teslim şartları için gelmemişti. Yeterince yaklaştığımda Thanos Emir verdi.”her şeyi ateşleyin” herkes öldürdü geriye kimse kalmayana kadar sadece babası kaldı. Babası hala oğlunun böyle birisi olduğuna inanmak istemiyordu ama bütün gezegeni öldürürmüş Ken bunu savunmak çok zordu.

Elinde bir silahla oğlunun karşısına çıktı.  Thanos şaşırdı. “Bir silah yapmışsın. Senin için çok zor olmalı.” Silahı aldı ve kafasına sıktı hiçbirşey olamıştı. Çizik dahi yoktu. Thanos devam etti. “Ben olsam daha iyisini yapardım. Yaptımda.” Bu cümle ile babasına ateş etti ve Onur laboratuvarının içine kadar itekledi.

Babasının ölüm diye bir şey olmadığını bunu kafasından oturduğunu kanıtlaması çok daha kötü oldu ama ne yazık ki gerçek buydu. Thanos da babasını ölümsüzlükle lanetledi oğlu bütün evrene işkence ederken oda izleyebilecek di.

BU ÇORAK VE ISIZ GEZEGENİ KENDİ YILDIZININ ETRAFINDA HER DÖNGÜSÜNÜ YAPIŞIN DA SADECE BİR TEK KİŞİ GELİR. YIKINTILAR İÇERİSİNDE BIRAKTIĞI ÜTOPYASINI YASAĞINI ZİYARET ETMEYE. BURAYA BİR ANI YA DA PİŞMANLIK İÇİN GELMEZ KİM OLDUĞUNU HATIRLAMAK İÇİN GELİR. ELLERİNDEN AKAN BİNLERCE DÜNYANIN KANIYLA, ÖNÜNDE TİTREYEN SONSUZLUKLA VE HER ZAMANKİ GİBİ EN YAKIN DOSTU ÖLÜMLE YOKEDİCİ THANOS EVİNE DÖNDÜ.

Thanos – Çizgi Roman

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir